Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilot radiowy - ford focus 2002 - problem z zaprogramowaniem

piom_ 22 Oct 2008 13:20 6363 6
    piom_
    Level 2  
    Witam. Centralny zamek przestał otwierać samochód z fabrycznego pilota wbudowanego w kluczyk. Rano otwarłem, za 15 min zamknąłem normalnie ale potem za 5 min już otworzyć z pilota nie chciał. Z pilota działało tylko otwieranie bagażnika i sporadycznie zamykanie. Po 2 dniach już w ogóle z pilota nic nie działało. Bateria niby OK ale profilaktycznie wymieniłem na nową. Obecnie centralny z pilota nie działa a ja mam problem z jego zaprogramowaniem. Wg porad innych użytkowników po 4-krotnym przełączeniu zapłonu z pozycji 0 do II centralny powinien wydać sygnał dźwiękowy i przejść w tryb programowania. Niestety u mnie tak się nie dzieje - martwa cisza. Odłączałem akumulator aby zresetować urządzenia ale nie pomogło. Kluczykiem normalnie auto można otworzyć - centralny działa normalnie. Proszę o poradę co dalej, gdzie szukać przyczyny awarii.
    marek1977
    Level 33  
    Przy przekręcaniu kluczyka przy programowaniu powinien być słyszalny gong. Może za wolno to robiłeś? Trzeba to szybciutko raz dwa raz dwa raz dwa raz dwa aż usłyszysz gong wyjąć nacisnąć któryś przycisk i przekręcić na zapłon.
    piom_
    Level 2  
    Wiem, że trzeba w ciągu max 6 sek. Próbowałem w różnym tempie i nic się nie dzieje, żadnego gongu. Wszystko inne działa normalnie. Można np. zaprogramować automatyczne zamykanie drzwi po ruszeniu, i tu gong się pojawia. Ale to inna procedura. Nie wiem co jest grane. Czy można bez obaw odpiąć wtyczki z GEMa ? Nic się nie stanie. Może to jakiś niestyk na wtyczkach ??
    klucznikAK
    Level 12  
    Wszystko robiles dobrze tylko zapomniales o jednym fakcie bez ktorego nie wejdzie Tobie w tryb programowania,a mianowicie zapnij pas kierowcy,pozdrawiam
    marek1977
    Level 33  
    klucznikAK wrote:
    Wszystko robiles dobrze tylko zapomniales o jednym fakcie bez ktorego nie wejdzie Tobie w tryb programowania,a mianowicie zapnij pas kierowcy,pozdrawiam

:please: nie pisz głupot :please:
    KLUCZSERWIS
    Level 2  
    Witam!
    1-drzwi i pasy zapiete
    2-4 razy w ciągu 6 sek,zapłon wyłączony
    3-programowanie właczone na 10 sek-nacisnąć przycisk kluczyka aż będzie gong.
    4-kluczyk w pozycję III stacyjki-to wyjście z programu
    boguslawz
    Level 11  
    u mnie w focusie problem z zamykaniem z pilota zaczyna sie wraz z pojawieniem sie pierwszych przymrozkow. Jak auto po dluzszej jezdzie nagrzeje sie to problem znika a na wiosne jest juz zupelnie dobrze.