Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica Comfort 600 brudzi

22 Paź 2008 13:34 6381 10
  • Poziom 13  
    Witam!

Posiadam pralkę Amica Comfort 600 i od jakiegoś czasu est problem z... brudem, który zbiera się w kołnierzu przy drzwiach. Przy wyjmowaniu prania można je ubrudzić. Ponadto, kiedy pralka spuszcza wodę, zauważyłem pełno wylatujących czarnych grudek o różnej wielkości, od drobinek do średnicy 0,5cm. Pranie po wyjęciu nie pachnie też tak, jak zwykle - nie jest to do końca przyjemny zapach...

Oczywiście, ten kołnierz można trochę wyczyścić, jednak nie starcza to na długo, gdyż syfeks dość szybko tam powraca. W starej pralce nic takiego się nie działo (już teraz nie pamiętam modelu - tą Amicę mam od ok. 4-5 lat) i nie wiem, czy to tak ma być i trzeba to czyścić po każdym praniu (co nie jest wcale takie łatwe i wygodne), czy coś jest nie tak?

Z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 32  
    Zakup odkamieniacz do pralek paczuszka 150 g do dostania w drogeriach wrzuć do bębna bez ciuchów tęm. około 70 stopni, powinno pomóc ok?Jeżeli pranie nie jest odpowiednio odwirowane to wymień silnik pompy. Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Odkamieniacz - jakaś specyficzna marka, czy byle co? :P To to samo co Calgon, czy coś innego?

Dodam może, że ten brud ma postać mazi :/
  • Poziom 32  
    To cos innego niż calgon.Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Kolega Staszekf ma rcje tak zalecane jest uzycie środka czyszczącego.
    A jeżeli chodzi o plamy to żródłem tych plam jest płyn do płukania radze wyczyścić szufladę dozownika i stosować się do instrukcji dozowania płynów do płukania to jest odpowiednio rozcieńczać i odmierzać właściwe ilości

Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Witam ja stosuję co pół roku pranie oczyszczające 2 octy 5 kwasków cytrynowych i na gotowanie wąż do wanny i zobaczysz co wyleci przez wąż.Jest to najańsze.Zadne calgony nie pomagają przy zbiornikach plastikowych szkoda kasy.Czasami w zbiorniku jest taki szlam że jak klient by to widział to by nie wrzucił do tej pralki prania. przy tym pozostaje nie miły zapach
  • Poziom 14  
    Kolega Artfik nie do końca ma z tym octem i kwaskiem cytrynowym racje jest tak raczej nie będzie widać jakiś negatywnych efektów ale uwaga te środki mogą zbyt mocno penetrować ("gryźć") wnetrze pralki czyli elementy z tworzyw raczej odradzam takie czyszczenie jest zbyt mocne.
    No może dwei trzy łyżeczki octu ale nie dwie butelki !! jak tam bedzie 90 stopni to hehe ładnie to będzie reagowało wyczyścić wyczyści z kamienia na pewno czy z brudu po płynu do płukania mam wątpliwości.
    Ogółem stanowczo odradzam ocet i kwasek cytrynowy tymbardziej ble okropność.
  • Poziom 24  
    zdecydowanie polecam środek "WPRO" dostępny w sklepach internetowych, czyści z kamienia i tłustych osadów
  • Poziom 23  
    Oczyszczenie szuflady , rozcieńczanie koncentratów płynów zmiękczających przed wlaniem do szuflady , regularne odkamienianie kilka razy do roku i najważniejsze , aby usunąc tłuste resztki płynów spod bębna - często używac programu na 90 stopni kilka razy pod rząd , potem choc raz w miesiącu.
  • Poziom 11  
    mirofalcon napisał:
    zdecydowanie polecam środek "WPRO" dostępny w sklepach internetowych, czyści z kamienia i tłustych osadów

Ile tego dać do pralki i jaka temperatura?
  • Poziom 14  
    a ja polecam rozebranie pralki na czesci i przekonanie sie na wlasne oczy czy kamien jest w pralce i co moze sie ewentualnie zepsuc.
    wytracanie sie kamienia zaczyna sie od 50 stopni, przewaznie pierzemy w niskich temp. wiec kamienia w pralce jest jak na lekarstwo. za to bedziemy miec pelno szarawej mazi, ktora jest wlasnie skutkiem niskich temp. proponuje pamietac o wlaczaniu pralki minimum raz na miesiac na gotowanie. wszelkie specyfiki ktore maja pozbawic pralke kamienia (i nas pieniedzy) przy czestym stosowaniu dzialaja destrukcyjnie na pralke.
    zapraszam do mnie. mam kilka krzyzakow bebna doslownie "zjedzonych" przez calgon.

kiedys nie bylo reklam o kamieniu w pralce i jakos pralki dzialaly, a nikt ich specjalnie nie odkamienial.

sam zyje z naprawy pralek i wiekszej bzdury jak odkamienianie pralek w zyciu nie slyszalem.

zastosujcie dwie zasady:

1. stosowanie minimalnej ilosci proszku (nadmiar szkodzi)
    2. conajmniej raz na miesiac wykonac pranie w 90 stopniach.

zaoszczedzicie na proszku, odkamieniaczu i dodatkowo na fachowcu.