Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EW-T 10420W - brudzenie ubrań

22 Paź 2008 15:23 5953 6
 • Poziom 2  
  Witam,

  2 miesiące temu zakupiłam nową uroczą praleczkę Electrolux z wieloma funkcjami, time managerem i innymi bajerami. I byłabym z niej bardzo zadowolona gdyby nie fakt, że powoduje ona plamy na ubraniach!

  Mnie samej trudno w to uwierzyć - piorę zgodnie z zaleceniami, w łagodnych środkach, do pralki wkładam ubrania lekko zabrudzone (bez plam) a po wysuszeniu (na tradycyjnej suszarce nadwannowej-nie ma możliwości zabrudzenia podczas suszenia), okazuje się, że miewają duże ( jakby tłuste?) plamy!!! w przeróżnych miejscach!! Zdarzyło się to już kilkakrotnie, podczas prania zarówno jasnych rzeczy w proszku, jak i kolorowych w markowym płynie. Czy jest ktoś w stanie pomóc mi zdiagnozować problem?
 • Specjalista AGD
  Zmień płyn do płukania, a ten nowy rozcieńczaj.
 • Poziom 2  
  Ale płynów do płukania też już kilka przetestowałam...właśnie mam nowy i plamy na świeżo upranej nowej koszuli...Rozcieńczać? serio? nigdy nie słyszałam o konieczności rozcieńczania płynów w pralkach automatycznych...
 • Poziom 14  
  Tutaj ---->http://esto.katalog-czesci.info/14_30341_0.html <---coś zabawnego

  a tak serio problemy z plamami moga mieć kilka źródeł problem jest powazny nie nalezy go lekcewazyc bo kto by chciał wyglądać w swoim nowym super sweterku jak dalmatończyk

  1. Kolega wyżej oczywiście ma racje są rózne płyny do płukania koncetraty czyli te które rozcieńczamy, w stanie gotowym do dozowania.
  Po czym to poznać czy to jest koncetrat czy nie ?
  - Przeczytac ulotke na opakowaniu (wskazówka szukac informacji o proporcji dawkowania lub rozcieńczania lub jedno i drugie)

  2. Problem może dotyczyć też zanieczyszczeń w wodzie to się zdaża ale bardzo rzadko.

  3. Możliwe jest również że coś co było prane zostało w pralce i wydziela substancje która powoduje powstawanie plam.

  Podsumowując myślę że jest to raczej problem płynu do płukania proszę koniecznie zwrócić uwagę na stosowne dozowanie sprawdzić czy szuflada zasobnika nie jest zanieczyszczona. Radze też uzywać markowych plynów do płukania a i dużo płynu dopłukania wcale nie znaczy lepiej.
  A na chwilę obecną radzę wyposażyć się w środek do czyszczenia pralki i zrobić jedno puste pranie na 90 stopni w celu oczyszczenia pralki z pozostałości płynów do płukania a i od razu zgaduje pewnie rzadko pani pierze powyżej 50 stopni.

  Powodzenia pozdrawiam ;)
 • Poziom 30  
  Wiem ze mieszkańcy Warszawy od dawna narzekają na jakość wody ale nie sądziłem że jest aż tak zła że plami ubrania zamiast je prać . a tak poważnie to kol. karl ma rację że warto puścić pralkę na 90C* aby się wygotowała z zanieczyszczeń .
 • Poziom 24  
  Witam, ciekaw jestem jaką pralkę miałaś wcześniej . w starch pralkach sypało się więcej proszku bo pobierały więcej wody a do tej pralki trzeba sypać mniej proszku,jest to pranie w mniejszej ilości wody jeśli nasypiesz za dużo to płukanianię zdążą wypłukać.Jest to nowa pralka tak że żadne osady nie zdążyły jeszcze osiąść .
 • Poziom 30  
  No jasne że w dwu miesięcznej pralce nie powinno być żadnych osadów . Chyba że rzeczywiście jakieś były dolewane "płyny" do prania albo powstają plamy ze starych rdzawych rur doprowadzających wodę . doprawdy sam już nie wiem .