Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co kupić amplituner czy wzmacniacz?

22 Paź 2008 15:44 2024 23
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zmianą amplitunera. Do tej pory mam Technics SA-Dx950. Nie wiem nawet czy warto go wymieniać na coś innego. Zastanawiam się jeszcze co będzie lepsze wzmacniacz, amplituner stereo czy amplituner 5.1. Chcę jeszcze dodać, że nie oglądam żadnych filmów. Jest to podłączone do kompa i słucham na tym tylko muzyki.
    Cena do ok 1500zł.
    Kolumny jakie mam to tonsil maestro 180 II i do tego mam jeszcze subwoofer aktywny ponieważ miałem trochę mało basu.
    Najbardziej mnie ciekawią te amplitunery stereo ponieważ mają one wejście na suba. Proszę o pomoc. Z góry dzięki.
  • PCBway
  • Poziom 31  
    Jeżeli to ma być tylko do słuchania muzyki to nie ma nic lepszego niż dobry wzmacniacz stereo . Żadne 5.1 , bo one bardziej się nadają do kina domowego i związanych z nim efektów niż do słuchania muzyki .
  • Poziom 12  
    Będę na nim tylko słuchał muzyki. Tylko chciał bym podłączyć jeszcze suba aktywnego a z tego co wiem to wzmacniacze nie maja takiego wejścia. Jak by moje maestro miały większy basik to bym suba nie potrzebował.
    A co myślicie o amplitunerach stereo?
  • Moderator
    Dobry pomysł - jednak ich wybór jest mniejszy niż wzmacniaczy.
  • PCBway
  • Poziom 12  
    Jest mniejszy. Ale co mam innego zrobić? Mógł bym jeszcze sprzedać maestro i kupić inne kolumny ale jak na razie nie mam kasy na dołożenie.:|
    A z tych amplitunerów stereo to znalazłem coś takiego:
    http://allegro.pl/item459037708_harman_kardon_hk3490_hk_3490_salonwawacentrum.html
    W necie można jego dostać za ok. 1700zł

http://allegro.pl/item460377657_yamaha_rx_797_rx797_salon_warszawa.html

Co sądzicie o tych amplitunerach? Może coś innego będzie lepsze?

Dzięki za odpisywanie:D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator
    Moim zdaniem każdy z nich jest dobrym wyborem. Gdybym sam miał kupować, też wahałbym się pomiędzy tymi dwoma modelami.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator
    Cóż, design to sprawa gustu. Ja akurat bardzo lubię wzornictwo Harmana, jest nietuzinkowe, zarówno starsza jak i najnowsza, czarna seria.

Co do kraju produkcji to niestety, masz rację. Aktualnie sprzedawane amplitunery HK są "made in China". Nie wiem czy to ma z tym związek ale mój AVR435 trafił do serwisu już w dwa tygodnie po zakupie. Inna rzecz, że kontakt z serwisem w Katowicach wspominam bardzo dobrze.
  • Poziom 12  
    Raczej zestawu typu wieża nie chcę. Będzie to podłączone do kopma.
    A jak z mocą tych amplitunerów? Czy jest ona taka jaja podaje producent?
    W necie wyczytałem ze podobno ten harman to nie ma takiej mocy jak jest podane. Czy to prawda?
  • Poziom 12  
    A jak z yamaha? Czy ona też podaje prawdziwe dane?
  • Moderator
    W amplitunerach KD Yamaha podaje moc przy wysterowanym jednym kanale. Może tak być i tu. Znajdź i porównaj pobór mocy z sieci obu amplitunerów.
  • Poziom 12  
    Pobór mocy yamahy to 260 W.
    Nigdzie nie mogłem znaleźć poboru mocy harmana.
  • Poziom 31  
    harman to bardzo zacna firma i wzmacniacze są znane z dobrej wydajności prądowej . To co inni w swoich wzmacniaczach tuningują wymieniając trafo na większe i bardziej wydajne to harman oferuje na "dzień dobry' i zawsze podaje w opisach rezerwę prądową wzmacniacza a u innych producentów jakoś nie moge się tego doczytać .
    Może dla tego wzmacniacze H/K są tak dobre i przy odkręceniu gały w prawo nie zaczynają się przesterowywać i generować zniekształcenia z powodu niewydolności prądowej .
  • Poziom 12  
    na początku byłem bardziej za yamaha ale teraz coraz bardziej podoba mi się HK. Nie wiem w tej chwili co mam wybrać. i jeden i drugi jest dobrej firmy. Co byście zrobili na moim miejscu?
  • Poziom 31  
    Twój wybór ! Yamaha jest firmą dosyć znaną i oklepaną zaś harman/kardon mniej znaną i bardziej elitarną . Oglądałem wnętrze wzmacniacza z małego zestawu H/K i końcówki mocy były na legendarnych audiofilskich tranzystorach Sankena to mówi samo za siebie .
  • Poziom 12  
    Nie znam się za bardzo na tranzystorach i na budowie wzmacniacz lub amplitunera.
    Jak na tą chwilę to bardziej przekonuje do siebie HK ale yamaha też jest dobra. Więcej znajomych mówi mi ze yamaha będzie lepsza niż HK.
    Mam jeszcze jedno pytanie jaki jest dźwięk z tych amplitunerów?
  • Moderator
    damiannn93 napisał:
    Pobór mocy yamahy to 260 W.

To z pewnością nie ma 2 x 160W mocy wyjściowej.
    damiannn93 napisał:
    Mam jeszcze jedno pytanie jaki jest dźwięk z tych amplitunerów?

To najważniejsze pytanie ale odpowiedź będzie zawsze subiektywna. Obiektywna może być tylko jedna: posłuchaj obu przed zakupem.
  • Poziom 17  
    Ja posiadam ww Yamahę RX 797 , od około pół roku i jestem zadowolony .
    Moc wyjściowa to około 2X80W przy 8 Ohmach .
    Amplituner wart swojej ceny , brzmi , , naprawdę fajnie bas jest mocny i niski ,środek i góra ładnie brzmi , , mocy mu nie brakuje .
    U mnie ww. amplituner napędza dwa voyagery 350 i całkiem przyjemni to zestawienie gra.
  • Poziom 12  
    Myślałem że ta yamaha jest trochę mocniejsza. W necie znalazłem że ma ona 100w przy 8ohm. Tylko nie wiadomo czy przy wysterowanym 1 kanale czy przy 2 kanałach. HK jest jednak mocniejszy. 120w przy 8ohm i przy wysterowanych 2 kanałach.
  • Poziom 12  
    Mój stary amplituner już jest sprzedany. Dostałem za niego 850zł:D. Teraz przychodzi decyzja. Co ja mam w końcu kupić? Czy yamahę czy HK. Nie mam pojęcia co mam zrobić. Może ktoś opisać jaki jest dźwięk z HK?
  • Poziom 31  
    Najlepiej poczytaj na forach audiofilskich poświęconych sprzętom audio . znajdziesz tam testy , porównania , opinie użytkowników i artykuły z prasy fachowej . Ogólnie to temat rzeka .
  • Poziom 12  
    Aha. Wielkie dzięki za pomoc. Jak się na coś zdecyduje to dam znać.