Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer PD123P Migający/czarno-biały obraz.

22 Paź 2008 16:31 3184 6
  • Poziom 11  
    Witam,
    jest taki problem z projektorem: obraz miga lub jest czarno-biały. Wybrałem ten dział (może niesłusznie) gdyż sygnał telewizyjny jest podawany z satelity.

Do rzeczy:
    Jak pisałem sygnał jest odbierany przez satelitę po czym trafia do odtwarzacza wideo przewodem koncentrycznym (?)który ma pełnić tunera tv(?) po czym jest rozdzielany na TV (koncentrykiem) i projektor (sygnał z euro a potem przejściówka na chinch).

Szukam rozwiązania co może być przyczyną złego odbioru na projektorze. Na TV jest w porządku, na projektorze natomiast miga oraz traci kolory. Dodam jeszcze że przewód do projektora jest to zwykły chinch audio i ma około 8m długości.

Jak już pewnie zauważyliście jestem zielony w temacie. Powiedzcie jakie dane potrzebujecie bo przewody są trochę pochowane na poddaszu i jest trochę zabawy żeby sie tu i tam dostać.

Projektor: Acer PD123P
    Wideo: Funai (jeżeli koniecznie potrzebujecie model to się wdrapię pa niego)

Pozdrawiam i mam nadzieję że pomożecie,
    Marek

Proszę przeczytać regulamin forum, szczególnie pkt 11 i poprawić temat postu.
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!.
    [_P_]
  • Poziom 15  
    Sprawdź kable którymi sygnał jest przesyłany.
    Najprawdopodobniej jest on uszkodzony.
  • Poziom 11  
    Witaj,
    w takim razie:
    1. wymieniłem przejściówkę euro-chinch,
    2. jako że sygnał jest "puszczony" chinchą audio dwu-kanałową, przepiąłem sięna drugą żyłę.

Nic powyższe nie dało. W takim razie zrobię/kupię nowy przewód. Jakieś wskazówki? Grubość żyły, izolacji, końcówki, lub który poprostu kupić?

Jedna sprawa: projektor ma wejścia:
    1. chinch ( poprawcie jeśli źle piszę to -> composite? )
    2. S-video
    3. VGA D-SUB

Przejściówka posiada również wyjście S-Video i jest też przewód z takimi końcówkami puszczony, ale na tym złączu nie ma sygnału. Uszkodzony czy może przejściówka nie "zgrywa się" z "tunerem"?
  • Moderator Samochody
    Wyjścia S-Video nie ma w standardzie EURO-SCART, więc najprawdopodobniej Twój magnetowid go nie ma.

Włóż kasetę VHS do magnetowidu i zobacz czy wtedy obraz na projektorze jest dobry.

Jakim to cudem magnetowid ma pełnić rolę tunera satelitarnego? Masz chyba "wcześniej" podłączony dekoder/tuner SAT? Dlaczego nie podłączasz projektora wprost do niego i dlaczego podłączasz telewizor przez modulator w magnetowidzie - nie ma wejścia s-video lub choćby composite? Takie podłączenie to wręcz potworna strata jakości.

Acer PD123P to typowy biurowy projektor, podłączany do komputera, nie mam pojęcia jaki ten temat za związek z TV SAT...
  • Poziom 11  
    tzok - dzięki za odpowiedź i wyjaśnienia. Swoją drogą dzwoniłem do osoby która posiada tą całą "instalacje". Faktycznie wprowadził mnie w błąd - określenie satelity tyczy się u niego do sygnału tv, a zrezygnował z cyfry+ i przeszedł na kablówkę a dalej mówi "satelita".

W takim razie przepraszam za zamieszanie w niewłaściwym dziale i proszę moderatora o przeniesie.

Wykorzystam wasze wskazówki.

Dziękuję i jeszcze raz przepraszam za zaistniałą sytuację.
  • Poziom 11  
    Jak koledzy wspomnieli:uszkodzony przewód, wystarczyło zamienić. Mimo to obraz został dalej czarno-biały. Problem stanowiła przejściówka EURO-Composite (zamienione piny).

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam