Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nasluch lotnictwa wojskowego.

Michał Król 26 Lis 2009 16:13 37261 65
    gk4763
    Poziom 2  
    Witam wszystkich jestem z Radomia i podczas skanowania pasemka lotniczego na 130,650 wyraźnie słychać policję,mam pytanie czy jest może jakas harmoniczna z "ich" częstotliwości czy też normalnie gadają na lotniczym?wiem że niewiele ma to wspólnego z lotnictwem wojskowym,ale frq TWR lotniska wojskowego w Radomiu to 131,000 Mhz
    shg
    Specjalista techniki cyfrowej
    Policja pracuje w zakresie 165-172 MHz (mniej więcej). Może to przez jakieś intermodulacje w odbiorniku, albo niedostateczne tłumienie częstotliwości lustrzanej z któregoś mieszacza (pewnie pierwszego). To ostatnie pasowało by, gdybyś miał pierwszą częstotliwość pośrednią w okolicy 21 MHz, a widywałem takie, z tym że nie w skanerach, ale to dlatego że do skanerów nie zaglądałem.
    gk4763
    Poziom 2  
    Bardzo prawdopodobne shg, bo "sprzęt" którego używam to...Intek ar109
    SP5ANJ
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    gk4763 napisał:
    ... używam to...Intek ar109

Myślę, że jednak jest to wina twojego AR109.
    W przypadku kiedy p.cz. jest na 21,4MHz a VCO pracuje wyżej , to odbierasz tzw. lustrzankę, którą można przeliczyć tak:
    130,650MHz + 21,MHz + 21,4MHz = 173,450MHz a to juz policja.

shg napisał:
    Cytat:
    Policja pracuje w zakresie 165-172 MHz (mniej więcej)

Zasada jest prosta - jeżeli NIE wiesz - to NIE pisz. :!:
    Regulamin pkt. 12 .

W paśmie VHF policja pracowała i pracuje od 172MHz do 174MHz.

shg wysyłam Cie do strony radioscannerpolska i tam jest wszystko pokazane - co i jak - nawet z częstotliwościami i/lub kanałami większości służb pracujących w Polsce.

Pozdrawiam.
    sq6ade
    Poziom 40  
    A mi sie obiło o uszy że czworonogi we wro przechodzą "niżej" w okolice 163.
    Nie sprawdzałem bo te ich głodne gadki mnie nie interesują ;)
    c2h5oh
    Moderator
    Widzę, że temat "Nasłuch lotnictwa wojskowego" już nikogo nie interesuje i zaczęły się posty nie na temat. W takim razie zamykam.