Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak podświetlenia wskaźników Galaxy

22 Paź 2008 21:59 1697 2
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie!
    Jako że jest to mój pierwszy post tutaj chciałbym się przywitać.

Jak w temacie problem polega na tym że nie mam podświetlenia wskaźników pokręteł dmuchawy przycisków od szyb czyli wszystkiego co powinno się świecić w środku auta po włączeniu świateł.

Pierwsze podejrzenia padły na wyłącznik świateł ale wymieniłem go i nic to nie dało dalej to samo :|
    Wykluczam przepalenie żarówek i bezpieczniki gdyż podczas włączania świateł wszystko na ułamek sekundy się zaświeca normalnie (mignie sobie) po czym gaśnie.
    Oprócz tego wszystko w aucie działa bez żadnego problemu nie ma żadnych innych objawów.
    Żeby było śmieszniej to co jakiś czas podświetlenie zaczyna działać i świeci sobie jak gdyby nigdy nic przez pół dnia np. ale ostatnio coraz rzadziej się to zdarza.

Miał ktoś może jakiś podobny przypadek albo może ma ktoś jakiś schemat czaego i gdzie szukać. Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju pomoc.

Dodam jeszcze że mowa o Galaxy 2.3 benzyna 97 rok.
  • Poziom 19  
    Kolego zajrzyj pod fotel kierowcy (podnieś ta zaślepkę w podłodze) będzie tam taka mała plastykowa skrzyneczka (zakręcona 2 nakrętkami )z podłączonymi dwoma lub trzema wtykami.
    Jest to moduł komfortu mogę sie mylić ale ja bym tam szukał przyczyny puszka sie łatwo otwiera podważyć i samo wyskoczy. Znając życie cala płytka w środku będzie zaśniedziała wiec radze przemyć ja i dokładnie wyczyścić. Polecił bym ci jeszcze wygrzanie jej ale jak nie wiesz jak to robić to się nie zabieraj bo więcej złego z tego będzie jak dobrego. Druga sprawa to przeczyść wtyki w tych kostkach. Następnie sprawdź polacznia za skrzynka bezpieczników będzie tam parę wtyczek ciebie będą interesowały te od prawej strony.

Daj znać jak ci poszło
  • Poziom 11  
    Ok jutro popatrzę co i jak.
    Tylko czy podświetlenie będzie miało cos wspólnego z modułem komfortu ciekawe... ale sprawdzić na pewno nie zaszkodzi.
    Dlatego przydał by sie jakiś schemat a nigdzie nie mogę znaleźć.
    Dzięki za info dam znać jak poszło Pzdro.