Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skrzynia Civic 5gen

22 Oct 2008 23:31 2673 5
  • Level 10  
    Tak ciekawi mnie, czy jest opłacalna zmiana skrzyni biegów z automata na manual. Chodzi konkretnie o Civic 5 gen. Ile może kosztować robocizna, i czy da się łatwo sprzedać pozostały automat, tak by mało wydać?
  • Helpful post
    Level 1  
    Powiem Ci że jak masz automata to już go lepiej zostaw, generalnie silniki Hondy się nie psuja jak wymieniasz wszystko na czas, co do przekładania skrzyni biegów kolega jest mechanikiem i pytałem go to powiedział tak:
    "Gra nie warta świeczki" co do sprzedaży skrzyni automatycznej tez możesz mieć problem.
    Napisz mi dokładnie jaką wersję Civica masz (DB????) a postaram Ci się coś znaleźć na ten temat
  • Level 10  
    Dziękuje Chris1985 za fatygę i przepraszam że dopiero teraz odpowiadam, ale dawno niebyłem na forum.
    Pytam bo zastanawiam się nad kupnem takiegoż samochodu. Automatem niejeździłem ale czuję że niespodobałby mi się. Plusem jest dobry sdtan silnika i to że czasem okazje.
    Jeśli chodzi o model to byłby rocznik '92-95 generacja 5 w sedanie.
    Silnik to 1,5 90KM (D15B2), 1,5 105KM (D15B7) w najlepszym wypadku 1,6 vtec 125KM (D16Z6 bodajże).
    Pozdrawiam
  • Level 13  
    Skrzynie w silnikach serii D są wymienne o ile mnie pamięć nie myli, więc będzie pasować z każdego D13, D15 i D16, skrzynie różnią się długością przełożeń.
    Co do samej wymiany to jest średnio skomplikowana(jeden z etapów wymiany sprzęgła), ale czy chce Ci się z tym bawić?
    Automat to fajna rzecz, warto spróbować;)

Auto samo w sobie jak najbardziej polecam, moje D15B7 po 215 tys km chodzi jak zegarek.
  • Level 10  
    Plakon83 masz 5 gena??? Mozesz coś o nim napisać ( jakie nadwozie, wyposażenie, zalety, wrażenia) albo dać jakiś link to tego?
    Pozdrawiam
  • Level 13  
    1995, D15B7 100-pare koni, nadwozie EJ2 - coupe, przytargałem ją spod Hamburga, przy przebiegu 186 000, przejechałem 30tysięcy i jestem bardzo zadowolony, wyposażenie dobre elektryczne szyby, lusterka, szyberdach, regulacja kierownicy, wspoma, 2xairbag, wszystko 100% sprawne, wymieniam olej, filtry, klocki, teraz przychodzi powoli pora na duże cukierki(tuleje wahacza), części taniutkie, podobnie serwis, nie wspominając, że wymianę większości "serwisowych" podzespołów można przeprowadzić samemu.
    Co do silników to nawet gaźnikowe D13B2 jest biorąc pod uwagę konkurencję bardzo żwawym autem, ale polecałbym conajmniej D15B2, dobre osiągi i nieduże zużycie paliwa. Jak chcesz poczytać więcej to mogę podać link do forum hondy.