Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Panasonic TC-26B3EE- obraz zwężony, pionowa kreska

dustinthewind 22 Paź 2008 23:35 1945 2
  • #1 22 Paź 2008 23:35
    dustinthewind
    Poziom 2  

Witam. Posiadm telewizor jak w temacie. Usterka jest następująca: początkowo obraz samoistnie zwężał się ale wracał do normy po kilku minutach. Następnie pozostał zwężony na stałe( po bokach czarny ekran o szeroksci okolo 15 cm, boki obrazu wklęsłe a po środku obrazu pionowa linia;ta linia to częśc obrazu zwężona do kreski). towarzyszył temu pisk . Po jakimś czasie pracy telewizora zamiast obrazu pojawiło się tylko śnieżenie tak samo po środku , boki ucięte i wklęsłe, linia pionowa przez środek. Kiedy włączam go pracuje w ten sposób ok 2 minuty. Wraz z czasem pisk staje się głośniejszy aż ekran robi się czarny i jest głośne piszczenie i buczenie. po ponownym włączeniu wszystko zaczyna się od nowa. także na av jest taki sam problem. jak szukam jakiejs stacji to nic mi nie znajduje zadnej wizji.
    Przejrzałem chyba wszystkie posty ale nie znalazlem nic pasującego do mojej usterki. Proszę o pomoc w tej sprawie , np. co należy sprawdzić, wymienić, pomierzyć oraz o wszelkie wskazówki w tej sprawie, może ktoś miał coś podobnego. Posiadam schemat tego modelu więc proszę o pomoc jakie pozycje są podejrzane.

Tytuł poprawiłem - proszę zerknąć do regulaminu, pkt. 11. [@mirex]

0 2
  • #2 23 Paź 2008 00:39
    radekrpisz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Chassis M15M. TV wiekowy. Zasilanie +B prawidłowe?

0
  • #3 23 Paź 2008 15:02
    dustinthewind
    Poziom 2  

Wymieniłem całą płytę główną bo akurat znalazłem z takiego samego modelu to obraz wrócił na cały ekran ale tylko śnieży. Jak probuje wyszukać jakiś kanał to nic mi nie znajduje (zero obrazu) a jednyny dzwięk to szum ale reaguje na zgłaśnianie lub zciszanie. Z wideo tez nie pokazuje żadnego obrazu.
    Proszę o pomoc z tą usterką jeżeli ktos moze cos podpowiedzieć tylko proszę o wskazówki w języku zrozumiąłym dla amatora w tych sprawach. Dzięki za zainteresowanie ale nie rozumiem co to zasilanie +B.

0