Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Car audio w kombi - kilka pytań.

23 Paź 2008 00:02 3488 15
  • Poziom 2  
    Witam!
    Auto jakie posiadam to Nubira kombi. Sprzęt który jest tam zamontowany niestety nadaje się tylko do słuchania wiadomości i do niczego więcej... Na chwile obecna wygłuszyłem drzwi taśmą dekarską i jakieś dwa lata temu zmieniłem radio na Pioneer 2820MP. Muzyka jaką słucham to przeważnie szybkie rytmy: house, trance, chociaż czasami lubię posłuchać czegoś w stylu Nightwisha. Myślałem aby na przód wsadzić Powerbassy S-6C lub TEC XP6 (na teci byłem namawiany w zaprzyjaźnionym Car audio). To wszystko chciałbym podłączyć pod wzmacniacz,ale nie wiem czy pod 2 czy 4 kanałowy. Z tego co wyczytałem to nawet jakbym dał wzmacniacz 4 kanałowy i go zmostkował to mocy mogłoby być za mało na suba, więc może lepszym rozwiązaniem byłoby zakupienie dwóch wzmacniaczy? Do tego skrzynia... Jaki rozmiar głośnika byłby optymalny? Jest to dość duże auto i chciałbym żeby to jakoś zagrało. Chociaż może subwoofer nie będzie potrzebny,bo wystarczą mi głośniki z przodu? Do tego chciałbym zmienić radio, chciałbym żeby miało wejście USB. Jaki byście mi wzmacniacz do tego polecili? Może być jakaś używka. Na całość do wydania mam około 1000zł.
    Pozdrawiam
    kawis
  • Poziom 16  
    Witam
    Jak sprzedasz radio to kolo 200zl wyciagniesz wiec powiedzmy ze masz 1200zl, wiec tak jesli chodzi o radio to szukaj clariona, jvc lub kenwooda od 300-350zl (np. CLARION DB 288, wazne by mial 2 wyjscia RCA) jesli chodzi o glosniki na przod to tak jak pisales, moze byc tez helix db 62(polecam serdecznie-bardziej uniwersalny zestaw niz PB s-6c), drozsze troche u-dim el6 ale by to budrzet przekroczylo wtedy, nie polecam niskich serii DLS'a, jesli chodzi o wzmak to: za ta kase tylko i wylacznie 4 kanalowka i to uzywana np.: Xetec XCIRCUIT 240.4, Axton C500x4(na alledrogo jest za 225 teraz:) ), do tego suba: RE Audio RE-10 S4(www.essa.com.pl) + okablowanie i wyjdzie na styk 1200zl
  • Poziom 24  
    A czemu wzmak 4 kanałowy? Chyba dlatego że mały budżet bo w innym przypadku to ja bym zrobił że na przód 2 kanałówka i do suba oddzielny?
  • Poziom 2  
    Znalazlem ten wzmacniacz Axtona na allegro,ale z tego co wyczytalem to ma on 4x50 Wat przy 4 omach, nie jest to troche za malo? A moze na chwile obecna lepiej byloby mi zakupic jakis wzmacniacz dwu kanalowy, odczekac chwile, dozbierac i dokupic drugi wzmacniacz pod suba?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    poszukaj wzmacniacza

HIFONICS GEMINI -VIII

jest dużo lepszy niż te wcześniej wypisane

co do głośników i radia j.w.
  • Poziom 16  
    Te wzmaki ktore podalem to przyklady tylko, na allegro jest duzo fajnego sprzetu wystarczy szukac:) zastanow sie nad tym audio, moze rzeczywiscie lepiej najpierw wylozyc 1200zl na radio, przod i wzmak potem jakis sub i 2 wzmak, twoj wybor, warto sie zastanowic
  • Poziom 24  
    Ja też mysle że warto tak bo sam tak robie i powinno być lepiej niż wsztstko na jednym wzmaku ;]
  • Poziom 17  
    a ja proponuje tak:
    Helix DB 62.1- nówka ok 200 zł
    Piecyk dwukanałowy na przód: Audison srx2 - nówka 350 zł
    Kable Dietz komplet do pieca - ok 80-100 zł
    Radio coś z Alpine - za 400-500 zł można fajną używkę znaleźć ;]
    wiec koszt od 1040 zł do 1160 zł gra bardzo przyjemnie :) w dodatku jak znajdziesz używki to możesz jeszcze kilka stówek zaoszczędzić ,potem dołożysz trochę i zrobisz sobie tył :) lepiej etapowo gwarantuje Ci niż wszystko na raz a i efektu satysfakcjonującego nie uzyskasz taka metodą:) a tak do 2000 zł możesz mieć bardzo przyjemnie grający zestawik , no chyba że Cię bardziej głośność i moc interesuje to tez mogę doradzić bo znajomy właśnie takowy składa . Opinia oczywiście na własnym przykładnie ;] nie słuchałem czegoś = nie będę się wypowiadał i polecał tego;]
  • Poziom 16  
    Ja bym wolal dolozyc na u-dim el comp 6 czy jak to sie zwie, nei duzy koszt ale przy tym audisonie o niebo lepiej bedzie
  • Poziom 2  
    Udało mi się zakupić S-6C za 200zł,bo znajomemu ze sklepu nie chciało zejść:). Jesli chodzi o radio to wolałbym nowe,bo dostane do nich fakturę i na firmę mogę je wziąć:). Ten proponowany Clarion mi się podoba. Tylko nie wiem co z piecem,bo po przemyśleniu chyba wolałbym 4 kanałówke ze względu na koszty. Na mocnym łupaniu mi nie zależy tylko na tym żeby to jakoś w miarę przyzwoicie grało. Ten Axton z allegro ww. mnie korci i może później jakiś mały subik do niego...?
  • Poziom 16  
    np. Rockford Fosgate Punch P1S410
    lub RE Audio RE-10 S4
  • Poziom 24  
    A jaki by był dobry wzmak do takiego zestawu 80-100w przód i tył 700w?
  • Poziom 16  
    2x50-60 rms + mostek 170-220rms
  • Poziom 24  
    A nie ma takiego żeby w mostku miał ze 700?
  • Poziom 16  
    sa pewnie takie 4 kanalowki ale one kosztuja duzo.... w klasie budrzetowej raczej takich nie robia, prosze precyzowac bardziej wypowiedzi uzywajac konkretnych oznaczen mocy, to ma byc 2 kanalowy wzmak czy 4??

Dodano po 3 [minuty]:

Zazwyczaj jest tak jak 4 kanalowka ma 4x100rms to w mostku ma od 200-350 okolo zalezy kto jest producentem, jaki przedzial cenowy, jaki uklad, jakie tranzystory itp.. jeszcze sie nie spotkalem z takim czyms ze jest 2x100 + 1x700rms
  • Poziom 24  
    Tak myslałem wiec bedzie lepiej kupic na przód wzmak o moce 2x50-100 i na tył 1x700 lub mocniejszy w zależności co bede miał z tyłu;]