Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interface USB Joystick, Atmega8 firmy Atmel.

mi_ma 23 Paź 2008 07:27 8907 13
  • Interface USB Joystick, Atmega8 firmy Atmel.

Oto interface pozwalający na podłączenie dwanaście cyfrowych wejść rozpoznawanych przez system operacyjny jako joystick USB z czterema przyciskami kierunku i ośmioma przyciskami ogólnego użytku. Projekt wykorzystuje mikrokontroler Atmega8 firmy Atmel i oprogramowanie w postaci samego sterownika usb od Objective Development. Więcej szczegółów znajdziecie na stronach źródłowych Poniżej zamieszczam parę zdjęć ze strony.

==================================================================
    ==================================================================

Interface USB Joystick, Atmega8 firmy Atmel.Interface USB Joystick, Atmega8 firmy Atmel.

Źródło http://www.raphnet.net/electronique/usb_game12/index_en.php

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 23 Paź 2008 10:11
    VSS
    Poziom 21  

mi_ma napisał:

Oto interface pozwalający na podłączenie dwanaście cyfrowych wejść rozpoznawanych przez system operacyjny jako joystick USB z czterema przyciskami kierunku

porażka, nie wyobrażam sobie grania w jakiejolwiek gry typu symulator tym "joystickiem" brak analogowego sterowania dyskwalifikuje w 100%. można to nazwać wejściowym interfejsem USB ale na pewno nie joystickiem

• #3 23 Paź 2008 12:35
    webmortiz
    Poziom 20  

VSS: no przeciez jest napisane ze to interface a nie joystick. A pozatym to na pewno nie sluzy do grania, ja bym wykorzystal to aby przetestowac jakis wymyslny nowy kontroler do gier i nie jest powiedziane ze to musi byc joystick.

• #4 23 Paź 2008 14:19
    ojra
    Poziom 11  

Jako kontroler do gier sprawdzi się świetnie pod warunkiem wykorzystania go do gier emulowanych z automatów....

• #5 23 Paź 2008 14:45
    serwispsp
    Poziom 9  

to ma zastosowanie dla retro kontrolerów od konsol takich jak NES SNES i inne

• #7 23 Paź 2008 15:52
    Deepone
    Poziom 22  

Na stronie projektu jest napisane zastosowanie i tam właśnie pisze, że np do budowy automatu do gier itp.

• #8 23 Paź 2008 17:13
    dobberman
    Poziom 11  

Czy ten projekt nada sie na budowe "button box'a" lub "kierownicy pc" ?

Jakis czas temu znalazlem ta strone o budowie kokpitow, ale tam przewaznie wszyscy kupuja gotowe moduly.

Link

• #10 26 Paź 2008 09:06
    gigabyte400
    Poziom 11  

Czy zna ktoś sposób żeby układzik uzyć jako modul wejśc do komputera niekoniecznie jako jojstik np. na oknacz czujniki a na komputerze wizualizacja które okna i rzw są otwarte , a które zamknięte <<??>>

• #11 26 Paź 2008 10:58
    wader_669
    Poziom 28  

zamiast switchy daj kontaktrony po sprawie

• #12 26 Paź 2008 11:20
    11111olo
    Poziom 43  

Moim zdaniem bardzo fajny projekt. Można wykorzystać PRAWDZIWY joystick stykowy z kilkoma przyciskami i za 'parę złotych' cieszyć się nowym starym joystickiem ;)
    Można również użyć starych padów po Nesach, pegasusach itp.

Wszyscy co uważają że to szmelc niech zrobią COŚ lepszego i to pokażą, bo w sumie nie ma się tu do czego czepić.

• #13 05 Sty 2009 21:06
    kokodin
    Poziom 21  

Coś mnie korci do zrobienia tego projekcika tylko w innej wersji. Atmega w układzie dip28 przyklejona płasko do płytki starego pada i te kilka dodatkowych elementów na pająka a wyprowadzenia kabelkami do odpowiednich ścieżek i tyle.
    Tylko coś nie mogę złapać gdzie tam jest ten vendor id w kodzie bo bym zmienił na to co na obudowie pada napisali :]

• #14 19 Lip 2015 12:54
    xangel
    Poziom 18  

Przepraszam, że strasznie odgrzebię ten wątek, ale tu:
    http://www.raphnet.net/electronique/snes_nes_usb/index_en.php#5
    jest już poprawiona finalna wersja.

Dostępne są schematy i wsady, więc każdy może to wykonać niewielkim kosztem.

Aha, właśnie pogrzebałem na ebayu i na allegro i są dostępne gotowce. Wystarczy wpisać USBJoy. Sprzedaje ktoś z Polski.

Pozdrawiam