Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wypasiony komputer lat 96-99 - co polecacie, jakie karty ?

23 Paź 2008 10:00 1245 3
  • Poziom 14  
    Witam
    Składam kolejny komp.Ma to być najbardziej wypasiony penitum166,bo tak chce klient do starych gier.
    CO jest na stałe:
    obudowa mini tower,monitor Philips 107b,zasilacz[bezgłośny?;];]],płyta główna,cyrix 133/166+, -reszta płynna.
    Do dyspozycji płyta główna:
    4 PCI
    3 ISA
    max 128 ram simm -tego szukam i kupię -kosci po 32mb, bo teraz jest 32 ramu.

Najpierw PCI:
    Grafika -ati 2mb czy trident 4mb czy coś innego?-ma to być najlepsza 2d
    Voodoo2 12mb diamond monster 2 , 3DFX - jako dopalacz 3dfx
    DXR3 - dekoder DVD
    Tuner TV

Co z tych gratów wywalić,co jest jeszcze lepsze?Sprżet max do 99r - i stery do win95.

ISAx3
    Suond blaster awe 32czy awe 64 gold czy gravis pnp a moze cos jeszcze innego?
    Karta sieciowa- chyba byle jaka ?
    Trzecie gniazdo: kontroler scsi/karta kontroler fdd na 5,25 :), czy coś innego ?:):):)

Mam napęd CD, szukam dvd creativa-może być uszkodzony
    Czy dysk może być bezpośrednio pod zasilaczem - jakieś 3 cm odległości[są szyny do drugiego hadeka w tym miejscu..]?Ma 10 gb, drugi w kieszeni.

System win95,bo ten komp ma obsługiwać gry od 80 r do 99 - łądna rozpietosc lat :),a klient ma uraz do win98,oni -i shogo- gry które chcą 300mhz chodza w 800 na 600 dzieki voodoo na procu 133 :)

Do tego pilot tv na irde,coś jeszcze wejdzie ?Teraz jest moda na retro pc :):):)

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Z tego co pamietam jednymi z najszybszych kart 2D były karty
    Tseng Labs ET6000 Lightspeed - wykupione później przez ATI

Co do dźwięku - sobie bym (kiedyś) wziął AWE 32
  • Poziom 37  
    Może warto wziąć VooDoo 2 Banshee - 2D i 3D w jednym. Oszczędność 1 portu PCI i mniej kabli. Ewentualnie coś ambitniejszego jak np. Voodoo 3 PCI, ogółem teraz bardzo mało jest tych kart dostępnych (w rozumieniu 3dfx)
  • Poziom 14  
    voodoo3 jednak wypada nieco słabiej od 2 na tym zestawie- czytałem testy,lepsza jest 2 -no i chodzi o komatybinlosc z win95 i grami,ale dzieki za nowy trop

A jećli chodiz o pełen wypas:
    Penitum 200 z agp -rok 96 - no to dostał geforca 64mb - to dla innego klienta