Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SD 15R1B SGS 4029EU/01

andpol 23 Oct 2008 14:39 3922 9
    andpol
    Level 12  
    Zmywarka wylewa wodę na zewnątrz Proszę o informację gdzie zamontowany jest hydrostat i jakie mogą być przyczyny wylewania wody
    Nie wylewa za każdym razem tylko od czasu do czasu (losowo)
    Mam doświadczenie w naprawie pralek, ale zmywarki nigdy nie rozbierałem Gdyby ktoś mógł mi podać link do schematu
    z góry dziękuję i pozdrawiam
    mrhari
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ta zmywarka pobiera wodę "na czas" a nie "na poziom".
    jeśli przelewa wodę to znaczy ze nie odpompowała wody do końca po poprzednim myciu. Do sprawdzenia "grzybek" i filtry wewnątrz komory, pompa i drożność odpływu.
  • Helpful post
    birre
    Level 20  
    no niezupełnie na czas jest ala hyrostacik - pływak magnesowy wewnątrz komory pod sitkami często zamula się i taki jest efekt wyjmij wyczyść tylko uważaj co by go wsadzić tak jak był bo odwrotnie niezdziałana
    andpol
    Level 12  
    Proszę o opisanie jak działa ten pływak tzn. czy po podniesieniu poziomu wody zaraz ma odcinać dopływ czy po okreslonym czasie
    birre
    Level 20  
    pop pobraniu wody pływak podpływa do góry i włącza kontaktron i jest impuls do silniczka programatora po ruszeniu pompy spada poziom i znowu dobiera do momentu wypłynięcia go na max poziom

napisz czy pomogło
    andpol
    Level 12  
    Ten pływak czyściłem dość często Rozumiem że on działa na zasadzie rozłączania tzn. pływak się podnosi i oddala od styku powodując załącznie programatora. Odpisz jak ten kontaktron można zdemontować. Czy jak bym wyjął ten pływak to czy woda wogóle nie powinna wpływać czy on przełączy programator i dopiero programator zatrzyma wpływanie wody do zmywarki
    Dzięki za dotychczasowe rady i proszę o dalszą pomoc ( może jakiś schemat tej zmywarki)
    Pozdrawiam
    birre
    Level 20  
    Pływak załącza silnik programatora, a kontaktron jest na zewnętrznej części misy z przodu.
    karl1982
    Level 14  
    Przy tej zmywarce ważna jest również prędkość strumienia wody napełniającej komorę no ale po kolei wpierw radze sprawdzić jak reaguje zmywarka w trakcie napełniania wody czyli jak odpowiada na załaczenie tego kontrakton sprzężonego z pływakiem a i możesz poprosić kolegów o diagram pracy czyli dokumentacje chodzi o wykres przedstawiający co kiedy załącza w jakim czasie bedzie bardzo pomocne miałem podobny problem dawno temu i przyczyną była zbyt duży strumień napełniania ale nie chce Cie wprowadzać w błąd dlatego przydałaby się dokumentacja i czarno na białym bedzie widać jak wygląda napełnianie ;)
    A możesz zrobić eksperyment przykręć zawór wody tak aby ograniczyć przepływ i zobacz jak bedzię wyglądało napełnianie zmierz poziomy dla mniejszego ciśnienia i większego (max)

Powodzenia
    peterwolski
    Level 20  
    Sprawdź śmigła ! czy wykonują obrót często bywa zapchanie odrzutników wtedy strumień wody wali prosto na uszczelki drzwiczek

Pozdrawiam
    andpol
    Level 12  
    Dziekuję Wszystkim za pomoc
    Pozdrawiam