Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Serwer FTP na karcie CF, ograniczenie zapisu-odczytu?

23 Paź 2008 21:06 2255 10
  • Poziom 21  
    Witam, mam takie pytanie ponieważ mam serwer z windowsem 2000 i chciałbym zrezygnowac z dysku twardego i zastąpic go kartą CF. Już kupiłem adapter i chciałbym to zainstalować na karcie hmm 2Gb. Jak i czy się da ograniczyć w jakiś sposób zapis - odczyt przez system windows 2000 prof?. Tak by mi karta szybko nie padła :)

Na karcie znajdowałby sie tylko windows i program serwera oraz zdalny pulpit VNC. Dane oczywiście na HDD.

Proszę o odpowiedz

Dodano po 5 [godziny] 53 [minuty]:

Pomoże ktoś?
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 29  
    Wszystko zależy, jakie usługi i programy są uruchomione. Karta długo nie pociągnie, a przynajmniej nie tyle co zwykły twardziel. Można zapis/odczyt ograniczyć. Zakup jak najbardziej chybiony.

Nie prosi się o odpowiedź na forum - nie w takiej formie. I tak to nie przyśpieszy odpowiedzi.
  • Poziom 21  
    Przepraszam, czy sa jakies programy które pokazują zapis odczyt?, ile taka karta może wytrzymac ( oczywiście mniej więcej, czy jest to kwestia dni, tygodni, miesięcy czy lat :))
  • IT SerwisIT Serwis
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Zainwestuj kolego w microdrive. Format karty cf- żywotność jak HDD, cena śmieszna. Ja za swój 3.3 GB dałem jakieś 27 zł.
  • Poziom 21  
    hmm to czemu cena jest tak śmieszna tych kart skoro sa one takie dobre ?? :)
  • Poziom 16  
    Może dla tego, że są wolniejsze niż hdd, a i pojemnością nie grzeszą?
  • Moderator Samochody
    ...no i są zwykłymi mechanicznymi dyskami twardymi w formie karty CF. Są ciche ale niezbyt wydajne i wrażliwe na wstrząsy podczas pracy.

Co do ograniczenia ilości zapisów to przede wszystkim dużo RAMu i wyłączenie pliku wymiany.
  • Poziom 16  
    No czy są takie wrażliwe- śmiem polemizować:) Mój 'serwer' się przewrócił przy kompilacji jądra 2.4.20 na slacku9.0. Pozbierałem go, puściłem badblocks i wszystko śmiga. Skoro się już uparłeś na CF to odpuść sobie kartę, a kup microdrive. BTW- dlaczego nie chcesz normalnego dysku?
  • Poziom 21  
    Prąd + chałas (chałas mniej ale te starsze dyski o małej pojemności są głośne a chciałbym aby system leżał na osobnej partycji i nie na duzym dysku)
  • Użytkownik usunął konto