Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

obrotomierz z benzyny w diesla ( jak wyprostowac sygnal ?? )

alienek 23 Oct 2008 17:25 3697 2
    alienek
    Level 10  
    witam!!
    przeszukalem juz forum i nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi , otorz mam zegary z benzyny podlaczone do mojego diselka ( vw polo 86c2f) , jak wiadomo sygnal do obrotka w dieslu bierze sie z alternatora a w benzynie z cewki , mam problem poniewaz nie wiem jak dostosowac sygał z altka do tego obrotomierza , na wolnych obrotach obrotek pokazuje ok 6200 obrotow , moj diesel na wolnych ma ok 800 obrotow . wydaje mi sie ze jest to sygnal napieciowy , poniewaz obrotek sie wychyla ,bo gdzies w necie to wyczytalem , oczywiscie obrotek wychyla sie liniowo przez pewien okres , ale zdarzy mu sie wariowac , najlepiej chodzi na 5 biegu ( pokazuje bardzo przyblizone wartosci) .. na poczatku mialem zamiar jakos w miare ustabilizowac sygnal ,dajac jakis kondensator szeregowo na kabel z alternatora ( wyjscie W) ,i chcialem go obnizyc rezystorami (potencjometrem ), czy moje zalozenia sa dobre ?? jesli nie to moze musze jakis dzielnik ,licznik zastosowac ?? jesli tak to jaki i jak , obrotek jest to oryginalny VDO ,wydaje mi sie ze jest zbudowany na ukladzie kefa-796 , bardzo prosze o pomoc :) wrazie czego moge dodac fotki plytki calego licznika
    pozdrawiam!!
    romoo
    User under supervision
    A zmieniłeś silnik w autku czy same zegary???????
    Dodaj czujnik indukcyjny na koło pasowe lub wał ----który bedzie zadawał impulsy na licznik.
    alienek
    Level 10  
    witam!!
    silnik jest oryginalny , zegary z benzyny , fabrycznie one nie wychodzily , ale wiazka jest puszczona , czytalem o tym rozwiazaniu ,ale nie o to mi chodzi , wiem ze np w obrotkach z poldka ,wystarczy wylutowac rezystor wejsciowy ,zastąpić go potencjometrem, i zmienic 1 w szeregu kondensator , i obrotek pasuje do ropniaka , u mnie niestety obrotek jest zintegrowany ,chce mu wyprostowac sygnal na wejsciu ( +/- kwadrat ) aktualnie jest chyba sinosida .. chy moze mnie ktos naprowadzic jak to moge zrobic ?? chodzi tylko o wyprostowanie sygnalu moze dioda prostownicza ?? tylko jak ja wpiać ?? w szereg czy równolegle do masy ?? Pomocy :(
    pozdrawiam!!