Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pad SONY Dualshock2 - PS2 - nie działają przyciski

bdyot 23 Paź 2008 17:29 18235 14
  • #1 23 Paź 2008 17:29
    bdyot
    Poziom 9  

Nie działają 4 przyciski jak można zdiagnozowac usterke ? Nie działa :
    R1, R2, Trójkąt i Kwadrat

Sprawdziłem przewód i jest sprawny wyczyściłem folie ze stykami i nadal nic. Co jeszcze można sprawdzić ?

0 14
  • #2 03 Lis 2008 01:14
    amoralez
    Poziom 17  

Nie wiem jak ci zbytnio pomoc, ale podłacz inny pad, zeby wyeliminowac usterke .. czy to konsola .. czy padzik .. przynajmniej bedziesz wiedział gdzie szukać.

0
  • #3 03 Lis 2008 07:46
    bdyot
    Poziom 9  

Ale ja wiem ze to pad ;] bo konsola działa ;] ;(

0
  • #4 03 Lis 2008 08:19
    dzimi
    Moderator

Z tego co pamiętam na ps są bezpieczniki odpowiadające za zasilanie pada. Ich uszkodzenie powoduje brak działania pada. Proponuję jednak sprawdzić albo z inną ps działanie padów lub inny pad na twoim ps.

0
  • #5 03 Lis 2008 15:59
    bdyot
    Poziom 9  

Napisalem ze konsola jest sprawna i ten pad rowniez znaczy tylko 4 przyciski nie działają.. a nie caly ;]

0
  • #6 04 Lis 2008 07:25
    amoralez
    Poziom 17  

A możesz mi napisać, tak z czystej ciekawości, skąd wiesz ze to pad a nie konsola lub na odwrót ? podłączałeś inny pad pod swoją konsole ? lub owy pad pod inną konsole ? Nie mam pojęcia na jakim stopniu jest twoja wiedza o elektronice, ale to ze konsola się włącza, czyta płyty nie do końca może ciebie utwierdzić w przekonaniu, że jest sprawna w 100%. Daj więcej informacji, wtedy Ja, jak i cała reszta być może będzie w stanie ci pomóc.

1
  • #7 04 Lis 2008 07:33
    bdyot
    Poziom 9  

TAK inne pady działają na konsoli jak również ten pad nie działa na innej ;] znaczy ma takie same objawy. Więc podkreślam KONSOLA SPRAWNA (inne pady działają)

0
  • #8 11 Lis 2009 12:07
    lukas2305
    Poziom 12  

Witam. Pozwolicie że podepnę się pod temat...Mam podobny problem z dwoma oryginalnymi padami do ps2. w jednym nie chodzą strzałki w górę, w dół i w lewo (w prawo działa) oraz L1 i R1...natomiast w drugim wszystkie strzałki i L1, R1. Problem na pewno leży po stronie padów, bo po podłączeniu pod konsole innych oryginalnych padów wszystko działa jak należy. Przewód na 100% sprawny, ogólnie oba pady w stanie "fizycznie" idealnym (na taśmie styki sprawne, wszystkie elementy bierne przemierzone i sprawne, itd.).
    Więc co może być przyczyną takiego działania? Słyszałem że może być za to odpowiedzialny uszkodzony układ scalony BU6370AK znajdujacy sie na padzie. Czy to prawda? Z góry dziękuję za odpowiedź...

0
  • #9 11 Lis 2009 12:27
    --KoMbInAtOr--
    Poziom 18  

Cytat:
    Przewód na 100% sprawny
    to znaczy że po rozkręceniu sprawdziłeś czy wszystkie 8 przewodów kabla ma przejście?

0
  • #11 24 Lis 2009 20:30
    Szeryf6663
    Poziom 10  

Sprawdz czy jest Przejscie na łączeniu płytki z folią. czacem powstają mikro pęknięcia tuż za kostką na zgięciu foli.

0
  • #12 02 Sty 2010 13:03
    Kruko191
    Poziom 9  

Podpinam się pod temat. Mam Oryginalnego pada w którym nie działa trójkąt i kółko. Przejścia na kablu oraz na foli - prawidłowe. Proszę o zamieszczenie schematu płytki PCB z opisami. Dziękuję

0
  • #13 11 Sty 2010 19:06
    rudolf1983
    Poziom 1  

Witam.Mam podobny problem i znalazłem już przyczynę jednak nie bardzo wiem jak to naprawić.U mnie nie działa krzyżyk,kółko,trójkąt,R1 oraz R2.
    Sprawdzałem kabel,wtyczkę,wymieniałem gumki ze stykami i nic to nie dało.
    Sprawdzałem też ścieżki i nic nie zauważyłem,jednak po użyciu miernika okazało sie
    że na jednej ze ścieżek tuż koło przycisku Krzyżyk jest przerwa prowizorycznie połączyłem
    ścieżkę przy użyciu taśmy i cieniutkiego kabelka,sprawdziłem i działa.
    Jednak nie wydaje mi się żeby podziałało to długo na tej taśmie a lutowaniu na tej foli to chyba można zapomnieć.
    Widziałem na allegro taśmę przewodzącą oraz lakier grafitowy do ścieżek i zastanawiam się co było by lepszym rozwiązaniem.

0
  • #14 13 Sty 2010 09:10
    adam998z
    Poziom 11  

Tak jak pisał ktoś wcześniej... Na tasiemce , która łączy z analogami pojawiają się mikro pęknięcia, które powodują problem. Tego typu problemu raczej nie dają się naprawic. U mnie był taki problem i były takie pęknięcia- to właśnie powodowało problem...

0
  • #15 30 Sty 2010 11:13
    sir-greg
    Poziom 13  

U mnie problem ten sam, kabel ok chociaż na pierwszy rzut oka budzi wątpliwości, przejścia na analog ok. Dokładniej przyjrzałem się ścieżkom na folii w analogu i muszę powiedzieć że każda jedna ścieżka w obrębie przycisku jest bardziej lub mniej wytarta. Wg mnie jest to wada fabryczna padów, sony się nie postarało i każdy pad intensywnie użytkowany prędzej czy później skończy tak samo a mogli warstwę ochronną poprowadzić aż do styków:/
    Pozdrawiam,

1