Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie niewidocznych partycji

michal806 23 Paź 2008 17:03 2147 13
  • #1 23 Paź 2008 17:03
    michal806
    Poziom 9  

Przedstawię swój problem. Usunąłem partycje D:\ 19GB i C:\ 19GB przez przypadek. No i musiałem Windows XP zainstalować. Niestety musiałem utworzyć nowe partycję C:\ 19GB formatowaniem szybkim NTFS na której zainstalowałem Windows XP. A drugą D:\ tez utworzyłem, ale jej nie formatowałem. No i teraz moje pytanie: czy w jakiś sposób da się odzyskać partcję D:\ przed usunięciem? lub w ogóle wszystkie dane jakie były na dysku wtedy. Najbardziej zależy mi na tej utraconej D:\
    Proszę o podpowiedź. Czy da sie coś z tym zrobić.
    Z góry dziękuje

0 13
  • #2 23 Paź 2008 19:17
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 23 Paź 2008 19:49
    arigato
    Poziom 25  

Mogą być problemy jeżeli partycje nie mają identycznych rozmiarów. Musi to być wielkość - identyczna z poprzednią.
    Nie będę zadawać pytania – „po kiego grzyba usuwałeś tę partycję D?” No i stało się! Zadałem pytanie. Oczywiście to se ne vrati.
    Można spróbować przywrócić partycje.
    Pytanie numer drugi brzmi – za ile!!!
    Jest darmowy soft. Niech kolega poszuka.
    Okzo, jak to bywa w takich przypadkach był szybszy :D

0
  • #5 24 Paź 2008 11:51
    michal806
    Poziom 9  

Nie chciałem opisywać wszystkiego od początku. No ale cóż. Robiłem backacp partycji C:\ z płyty DVD którą wcześniej sobie sam nagrałem, ale niestety płyta miała błędy. Więc zaczęły mi problemy wyskakiwać. A ja już o 3.00 w nocy bez namysłu wkurzony klikałem enter. No i stało się partycja C:\ i D:\ poszła. Więc musiałem zainstalować Windows żeby dostać się do internetu i poszukać jakieś programy może do odzyskiwania bym ściągnął no i popytał na forum. Partycję D:\ utworzyłem taką samą jak miałem przed skasowaniem 19GB i jej nie formatowałem. Ale nie wiem czy Windows tworzy w ten sam sposób partycje jak ostatnio tzn. Że na tych sektorach co miałem Windows zainstaluje Windows a na sektorach gdzie była partycja D:\ nic nie zainstaluje. Bo tego nie wiem. Więc pytałem się czy da się coś z tym zrobić czy nie ma sensu nawet się w to bawić i pogodzić się z myślą utraty danych.?

0
  • #6 24 Paź 2008 11:55
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 24 Paź 2008 13:07
    michal806
    Poziom 9  

Sorki zakręciłem się to jest to o co prosiliście.
    Odzyskanie niewidocznych partycji
    Mam robić dalej coś w tym programie? Nie wiem tylko czy mam wybrać jakiś konkretny dysk. Zrobiłem tak. Jak coś jest nie tak to dajcie znać.

Proszę przeczytać i stosować...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.
    Następne naruszenie tego punktu to automatyczne skazanie się na uzyskanie ostrzeżenia....
    [K!lleR]

0
  • #8 24 Paź 2008 15:12
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 24 Paź 2008 21:47
    suan77
    Uczeń

miałem kiedyś podobny problem i użylem prgramu comboFix 2mb i zdziałał cuda :) odzyskałem działanie partycji która miała 220GB spóbować można zwłaszcza że ten program kasuje liczne wirusy.

pozdrawiam

Moderowany przez jankolo:

W uznaniu geniuszu kolegi i ogromu wiedzy nagradzam kolegę bezpłatnym urlopem od uciążliwości pisania postów na Forum do dnia 10.11.2008. Równocześnie nadaję koledze zaszczytną range Uczeń

0
  • #11 24 Paź 2008 22:00
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 24 Paź 2008 23:15
    michal806
    Poziom 9  

okzo napisał:
    Teraz wgrasz plik 0.bin (w zalaczniku) do 0 lba dysku Tools_>Write to disk sectors_>file_nasz _plik 0.bin_Strating sector 0 ilosc 1 _ ok_> restart i masz swoje dane !

Niestety nie pasuję. Parycja D zniknęła całkowicie. a zrobiłem jak pisałeś.

0
  • Pomocny post
    #13 24 Paź 2008 23:27
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 25 Paź 2008 21:00
    michal806
    Poziom 9  

okzo napisał:
    Przepraszam pomylilem jedna liczba zamiast
    39070080 wpisalem 39070180
    teraz prawidlowy mbr lezy w zalaczniku .

A tak kolego przelec sie po forum i nawet w twojim temacie popatrz jakie i co pisza, to wszystko dziala jak dodatkowe cisnienie zebys utrudnic wspolprace pytajacego i pomagajacego i co najgorsze, ze temu nigdy nie bedzie konca do poki istnieja oszusci ktorym miesza pomoc na forum.

Mysle ze zrozumiesz !

Dopiero teraz mogłem odpisać. Bardzo Ci dziękuję za pomoc.Wszystko zadziałało i mam wszystkie dane.Bardzo szanuję ludzi takich jak Ty ponieważ masz wiedzę i potrafisz robić rzeczy jak dla mnie z niczego :)Może źle że nie szukałem na forum.Parę poszukałem ale tam to nie odpowiadało mojemu przypadkowi.A dowiedziałem się wcześniej od mojego kolegi informatyka że raczej nie odzyskam tych danych.Więc z ciekawości zadałem pytanie czy takie coś jest możliwe.Dziękuje ci jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam

0