Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem stara centralka troche nowszy unifon

23 Oct 2008 19:26 1610 5
  • Level 2  
    Mieszkam w bloku kupiłem nowy unifon WEKTA i nie mogę go podłączyć aby wszystko działało.Centralka domofonu to jakiś zabytek.Na płytce pisze MIFON 100.Prosił bym czy ktoś z was spotkał się z czymś takim.Jest to pięcio przewodowa centralka a z moich pomiarów wychodzi że ,,+" jest na masie,w mieszkaniu wychodzi pięć kabli.W centralce generator pracuje na CD 4001 a wzmacniacz na UL 1482.Czy w takiej centralce faktycznie ,,+" jest na masie czy ona jest uszkodzona.

PROSZE O POMOC
    I EWENTUALNIE
    SCHEMAT CENTRALKI

POZDRAWIAM!!!
  • Helpful post
    Level 23  
    A jaki masz unifon dokładnie? Wekta a co dalej? Zgaduję, że TK6 a dalej?
  • Level 2  
    Tak to jest dokładnie WEKTA TK-6.Z unifonem nie ma problemu.Problem tkwi w zasilaczu domofonu.Jak się okazuje po rozmowie z sąsiadami prawie nikt niema łączności fonicznej z kasetą domofonu.Jest wywołanie z kasety a z unifonów można otwierać drzwi.Trzeba naprawić wzmacniacz domofonu(centralke).Potrzebuje schematu.UL-a wymieniłem ale nic to nie dało.Spróbuje sprawdzić pozostałe elementy.

Dzięki za zainteresowanie i pomoc.
  • Helpful for users
    UL służy tylko do wzmacniania głosu dla osoby stojącej przy wejściu. Tam jest głośnik, który jest podłączony do tego wzmacniacza. Trzeba było najpierw ustalić co nie działa, a nie od razu zmieniać układ scalony.
    Nie wiem po co potrzebny jest schemat, skoro poza wspomnianym UL jest tylko ewentualnie układ generatora, ale to przecież działa. Pozostają do sprawdzenia tylko elementy typu tranzystor, rezystor itp., a to nie jest takie trudne.
  • Level 23  
    Zacznij raczej od wymiany wkładki mikrofonowej w kasecie rozmównej. Z doswiadczenia wiem, że jest to 95% problemów z brakiem rozmowy od kasety do mieszkania.
  • Level 2  
    Dzięki za wszelką pomoc ale administracja wymieniła centralki i wszystko działa