Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toshiba 1710, zdejmowanie pulpitu... wymiana bezpiecznika(?)

23 Paź 2008 20:25 1193 8
  • Poziom 9  
    Witam oświećcie mnie proszę jak zdjąć pulpit ? ( wiem, ze to dziwne pytanie typu jak odkręcić koło w samochodzie... ) Chodzi mi gdzie są ukryte śrubki itp?

Potrzebne mi to aby usunąć błąd C7. Z tego co przeczytałem znajduje się tam bezpiecznik i jego chce sprawdzić...

Bezpiecznik w układzie utrwalanie jest dobry i reszta np. ta "żarówka" w wałku górnym...

Proszę o pomoc, ewentualnie wyprowadzenie mnie z błędnego myślenia i ukierunkowanie...
  • Poziom 14  
    Czy to nie jest Toshiba 1210?

A.T.
  • Poziom 28  
    Błąd należy skasować w kodach :)

pozdrawiam
  • Poziom 9  
    To na bank toshiba 1710.

Kasowanie w kodach nie pomaga... po wprowadzeniu kodów. Uruchamia sie normalnie, lecz po chwili pojawia się czerwony klucz... a wchodząc w serwis znów wartość zmienia sie z o ( prawidłowe) na np. 2
  • Specjalista - kserokopiarki
    Jak to "na bank ED1710" to " na bank" pod pulpitem nie ma żadnego bezpiecznika
  • Poziom 14  
    Trzeba naprawić zespół utrwalania, a później kasować błąd. W dokumentacji jest dokładnie opisane co i jak.

A.T.
  • Poziom 28  
    Skoro sprawdziłeś lampę,bezpiecznik,thermistor(?) to proponuję sprawdzić triaka,zasilacz,połączenia ale jeżeli masz tylko tą maszynkę w serwisie (a po profilu i postach sądzę że tak) wezwij serwis to może będą mniejsze koszty? A tak na marginesie gdzie przeczytałeś że w tej maszynie jest bezpiecznik pod pulpitem?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Może masz zimne luty na zasilaczu - to tez jedna z przyczyn .
  • Poziom 9  
    To była wina thermistora... okazał się spalony. Wymieniłem na podobnych parametrach i śmiga jak trzeba.

Temat uważam za zamknięty.

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc :)