Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Synchronizacja z DSLAM - błędna konfiguracja.

Jawrzus 23 Paź 2008 20:31 1340 2
  • #1 23 Paź 2008 20:31
    Jawrzus
    Poziom 1  

Witam, w marcu postanowiłem podwyższyć przepustowość łącza z 1Mb do 6Mb, aneks z Multimo został podpisany, zmieniono synchronizację i ustawienia przypisane do loginu i wszystko byłoby ok, gdyby nie jeden szczegół. Mianowicie po zmianie synchronizacji downstream zwiększył się do 7456Kbps, natomiast upstream pozostał na tym samym poziomie czyli 320 Kbps, a powinien być 640Kbps. Moje interwencje przynoszą ciągle jedną odpowiedź: "Linia nie spełnia wymogów dla tej prędkości".
    Tutaj moja gorąca prośba o pomoc, jak fizycznie dokonywana jest zmiana synchronizacji, czy jest to zmiana w oprogramowaniu portu/modemu w cetralce dokonywana przez technika, czy też odbywa się to zdalnie. Generalnie niestety nie jestem pewien, czy synchronizacja pasma "w górę" to zła wola TP, czy też inna jest tego przyczyna.
    Dodam, że parametry linii dostarczane przez mój router są poprawne:
    Downstream Upstream
    Rate (Kbps): 7456 320

SNR Margin (dB): 11.8 31.0
    Attenuation (dB): 29.0 13.5
    Output Power (dBm): 11.9 19.8 ,

a połączenie jest stabilne.

0 2
  • #2 23 Paź 2008 21:14
    szaleniec
    VIP Zasłużony dla elektroda

Parametry linii są prawidłowe, a co do zmiany konfiguracji portu na DSLAMie, to dokonywana jest zdalnie

0
  • #3 24 Paź 2008 16:29
    terrade
    Poziom 36  

Kiedyś, nie pamiętam kiedy, neostrada 6 mega to było teoretycznie 6/256, ale każdy dostawał 6/512, zaś konkurencja już tego bonusa nie dostawała, ale to się się zmieniło, tylko kiedy? Oby nie po podpisaniu umowy.

Parametry na upstream masz na tyle dobre, że 512 niewiele je zepsuje. Zapewne tak tłumaczą ci, że miałeś obowiązek wybrać neostradę, choć nie wiem czy w regulaminie (poczytaj) nie ma czegoś, że mogą to regulować.

0