Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM Thinkpad A31p - nie ładuje baterii

23 Paź 2008 20:44 1919 4
  • Poziom 10  
    Witam. Dostałem do naprawy IBM Thinkpad A31p. Do sprzętu podłączono inny zasilacz i od tego momentu oryginalny przestał ładować baterię. Najprawdopodobniej został uszkodzony układ ładowania na MoBo. Niestety, po wyjęciu płyty z obudowy nie widać żadnych zniszczeń. Czy jest dostępny gdzieś jakiś schemat? Czy ktoś miał już taki przypadek i poradził sobie? Za wszelkie sugestie z góry dzięki.
  • Poziom 13  
    A czy sprawdzałeś go z inną baterią?

Skoro ktoś podłączył do niego niewłaściwy zasilacz, to może "padł" układ elektroniki w baterii? Sugerowałbym podłączyć inną baterię i sprawdzić, czy na niej ładowanie działa czy nie. Jeżeli działa, to bateria do wymiany. Jeżeli nie działa, to trzeba szukać dalej. Może na przykład tutaj: http://forum.thinkpads.com/viewforum.php?f=28
  • Poziom 20  
    Proponuje poszukać na płycie ADP3806 zaraz koło złącza zasilania - układ ten zabepiecza baterie przed uszkodzeniem i jednoczesnie jest odpowiedzialny za ładowanie i komunikacje z chipsetem - tutaj masz note katalogową :
    KLIK
  • Poziom 10  
    Niestety nie mam drugiej baterii. Będę się starał dostać inny egzemplarz. Maszyna w tej chwili leży u mnie w robocie i nie mam możliwości sprawdzić reszty, ale w poniedziałek tak :))
  • Poziom 10  
    Witam. Niestety nie udało mi się dostać innej baterii. Sprawdziłem układ ADP3806 na płycie i rzeczywiście napięcie dochodzi do niego, ale wyjściowe jest bliskie zera. Znacie może jakiś sklep, w którym można kupić tego scalaka? Bo jeśli nie to będę musiał szukać płyty z tym US i przelutować go. Pozdrawiam.