Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Mascott 2003 demontaż tachografu

24 Paź 2008 09:59 7290 13
  • Poziom 22  
    Wiam potrzebuje wymontować tachograf z tego pojazdu i po jego wyjeciu licznik predkosci przestal sie podnosic. Czy jest mozliwosc zmostkowania impulsow z wejscia tachografu do licznika czy przenoszone sa one przez linie CAN? tachograf to model 2415 RVK Stoneridge.
  • Poziom 15  
    Witam, czy w kostce białej od tachografu są przewody w pinach o numerach 4,7,8 ?
  • Poziom 15  
    No to nie masz sieci CAN, a masz kostkę brązową od tacha, jeśli tak to w którym pinie jest przewód: D3 czy może D7 ? jeśli nie masz tej kostki to sprawa będzie ok, jeśli będzie przewód w D3 to też, gorzej jeśli będzie w pinie D7 to sygnał do licznika będzie dostarczany przez linię k-line do komunikacji z prędkościomierzem no i jeszcze jedno coś mi się zdaje że w oryginale mascot nie miał ogólnego przebiegu w desce tylko dzienny jeśli był oryginalnie wyposażony w tachograf.
  • Poziom 15  
    Nie pamiętam co jest na D6 dam znać jutro, a czy w kostce B (żółta) nie ma pinu w 6 lub 7 ? a co do licznika to nie wiem czy da się go przeprogramować jeśli chodzi przez linię k-line to będzie problem żeby go uruchomić bez tachografu.
  • Poziom 22  
    teraz spisałem wszystkie kostki:
    brązowa - piny 6,7
    biała - piny 1,2,3,5,6
    żółta - 1,2,3,4,7

co do tachografu to mam zbity wyswietlacz i niewiele na nim widac wiec jesli musi byc on podlaczony to musze go wymienic ( moze macie namiary gdzie kupic taki wyswietlacz?)
  • Poziom 15  
    Połącz tak:
    1 biała z 1 żółta
    5 biała z 2 żółta
    3 żółta z 7 żółta lub jeśli nie zadziała to 3 żółta z 6 brązowa

licznik powinien biegać ale co do opcji 3 żółta z 6 brązowa może oszukiwać na prędkości, a z tego co wiem takiego wyświetlacza nie da się kupić nowego tylko coś z używanego tacho, daj znać czy zadziałało..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    a ja namawiam do ukrycia tachografu pod deska nic to cie nie kosztuje