Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Początki - jak u Was? Rady?

24 Paź 2008 13:57 3429 19
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    DreamWalker napisał:

PS. jeśli chodzi o moją elektronikę praktyczną to chciałem zabrać się za klaskacza (na 230V) ale jakoś nie mam okazji zabrania się za to :P
    wczoraj znalazłem wzmacniacz słuchawkowy i to czuję że zrobię ;] Na 99% Gorzej z płytką drukowaną :( Nie mam gdzie drukować na laserówce a uniwersalna? ... niezbyt mi się podoba jeśli mogę to tak określić.

Nie wiem co to jest J-IN ale nie masz tam w miescie/wsi punktu ksero? Moze w glebi duszy jestes humanista i chcesz mieszkac w lesie i pisac wiersze, a nie byc elektronikiem i lutowac uklady? Co to za wymowki?
  • Poziom 31  
    No to jak masz kilka punktow, to w ktoryms moze wydrukuja. Ja pierwsze plytki drukowalem na folii.
  • Poziom 33  
    Program technikum jest tak ułożony, że trzeba się zapoznać z obróbką mechaniczną też ;)) Zdziwiłbyś się ile razy to się przydaje...
    Pomiary w elektronice to głównie pomiary napięcia, prądu i rezystancji - w późniejszych klasach zapoznasz się z bardziej skomplikowanymi pomiarami, przyrządami i technikami. Cóż trzeba mieć podstawy.
    Ja w technikum na warsztatach składałem, między innymi jakieś szafy sterownicze ;| ale w późniejszych klasach było już ciekawiej - jakieś naprawy telewizorów, radioodbiorników i innego sprzętu elektronicznego.

Co do płytek drukowanych, to są różne techniki ich wykonywania - w swoich początkach malowałem druk lakierem do paznokci. Możesz kupić pisak do malowania płytek... Na elektrodzie jest "trochę" materiałów na temat wykonywania płytek, ale i montażu wiszącym.
  • Poziom 26  
    Rysujesz ścieżki pisakiem/lakierem/odbijasz z papieru kredowego i wytrawiasz w chlorku żelaza albo w B ileśtam.
  • Poziom 14  
    Tez jestem w II tech i mam to samo , poziom jest zbyt niski i staram się w jakiś sposób kształcić elektrodą właśnie. ZSME nie zapewnia mi wszystkiego.
  • Spec od sprzętu Unitra
    Tylko i wyłącznie na własną rękę pod warunkiem że, się tym na prawdę interesujesz. Szkoła to szkoła dają tylko papierek. Też nie myśl że, wszystkiego nauczysz się w miesiąc. Tego uczymy się całe życie bo ciągle coś nowego wchodzi.
  • Poziom 31  
    Ja zapytam tak tylko z ciekawości, jeśli jesteś z Jarocina to czy uczęszczasz do ZST Ostrów Wielkopolski tzw ZAP, czy gdzieś indziej?
  • Poziom 13  
    @DreamWalker u mnie w technikum było podobnie, co z tego że na lekcjach "wymiatałem", ale to wszystko 3xZ (zakuć, zdać, zapomnieć; no teraz na studiach to 4xZ - dochodzi zapić ;p). Niestety ale samemu musisz cisnąć. Ja dyplom technika uzyskałem, ale nie uważam abym był jakiś nadzwyczajny (kochana reforma);

P.S Małżeństwo Pióro wydało faktycznie taką książkę (chyba nawet 2 części), uważam że zawiera podstawową teorię, ch-ki, parametry etc
  • Poziom 31  
    Temat o płytkach: Link
    Poczytaj jak dodawać fotki na forum.
  • Admin grupy audio
    Początki - jak u Was? Rady? - Dławik na rdzeniu ferrytowym.
    Początki - jak u Was? Rady? - pozystor

Początki - jak u Was? Rady? - Różne cewki/dławiki.

Początki - jak u Was? Rady? - również wygląda na cewkę/dławik. Sprawdź co jest w środku.

Początki - jak u Was? Rady? - dławik, transformator?

Początki - jak u Was? Rady? - jak wyżej

Początki - jak u Was? Rady? - jak wyżej.

Początki - jak u Was? Rady? - od lewej: Potencjometry montażowe, miktoswitch-e, układ scalony.

Początki - jak u Was? Rady? - Membrana piezo i mikrofon.

Początki - jak u Was? Rady? - Diody różne.

Ten układ 358, to nie żaden mikroprocesor, tylko podwójny wzmacniacz operacyjny/komparator - LM358.

Ogólnie masz kupę nieprzydatnego złomu, którego nawet w połowie nie wykorzystasz ;)
  • Poziom 10  
    Ja chodziłem do technikum 5 letniego zdobyłem tytuł technika elektronika ale jakoś nie powiedział bym abym wszystko wtedy umiał. Na praktykach jak to chyba u każdego robilem pilnikiem kliny i takie tam. Ale przyszedł i czas,że zacząłek układy liczników robić i wytrawiałem płytki metodą pisaka.
    Otóż z samej wiedzy którą przekazują w technikum nikt nie zostanie dobrym elektronikiem.Trzeba samemu dążyć do zgłębiania tajników elektroniki. Tylko wtedy się czegoś nauczysz.
    A skoro mówisz, że jesteś za leniwy to faktycznie zastanów się co ty w tej szkole robisz? Bo czasami trzeba sporo przysiąść żeby się czegoś nauczyć.
    A propo tak na pocieszenie skończyło technikum w dwóch klasach ok. 60 osób elektronikami jest może 5.Więc sam widzisz ile wykorzystało wiedze wyniesioną ze szkoły.