Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Daewoo szasi CP-776

11 Mar 2004 03:06 3400 14
  • Poziom 21  
    Dostałem do naprawy ten odbiornik, rozgrzebany po innych fachowcach.
    Problem polega na tym, że nie działa w nim procesor. Wszystkie napięcia zasilające procesor w stanie standby są prawidłowe, reset jest prawidłowy , podłączenie klawiatury lokalnej prawidłowe. Podstawiony drugi kwarc i współpracujące z nim kondensatory. Pamięć nowa z wsadem z Elektrody. Na nodze drugiej - wejście blokujące szynę JJC jest stan wysoki , czyli poprawny. Od szyny odłączone jest wszystko prócz pamięci. Procesor nie podejmuje żadnej próby komunikowania się z pamięcią, zarówno w czasie pracy jak i w momencie uruchamiania. Szyna ma cały czas stan wysoki 5V i nigdzie nie przywiera.
    Procesor nie reaguje na klawiatrurę lokalną, ale po wysłaniu sygnału z pilota zmienia stan logiczny na wyjściu POWER z wysokiego na niski., w tym samym czasie na szynie nie pojawiają się żadne impulsy. Zmiana stanu na wyjściu power jest akurat odwrotna w stosunku do prawidłowej, bo powinna się odbywać ze stanu niskiego na wysoki.
    W odbiorniku brakuje oryginalnego procesora. W zamian za to dostałem dwa nowe procesory zakupione w CYBORTECHU przez poprzednich fachowców. Typ tych procesorów jest SDA-545XOTP, czyli teoretycznie zgodny z dokumentacją . Obydwa zachowują się jednakowo w opisany wyżej sposób.
    Moje pytanie brzmi: czy powinien być na nich jeszcze jakiś numer programu, czy mogą to być procesory programowane i czy nie wymagają przed urzyciem wstępnej inicjalizacji?
    Z opisanych przezemnie objawów wynika że to włąśnie procesor jest niesprawny, ale czy mogą być obydwa na raz i w ten sam sposób uszkodzone jeżeli zostały kupione nowe?
    Może są przeznaczone do innego sprzętu.
  • Specjalista AGD
    A podaj dokładnie typ tego odbiornika, bo temat ciekawy. Teoretycznie procesor powinien "gadać" z pamięcią poprzez magistralę cały czas.
  • Poziom 15  
    W takim przypadku jaki opisujesz pomogła mi wymiana "kości" pamięci. Pamięć była oprogromowana. Pozdrawiam Zdzisław.
  • Poziom 21  
    Odbiornik jest typu DAEWOO DTL-28G7K .
    Jak wspomniałem wcześniej pamięć jest wymieniona ze wsadem z elektrody, ale niema to żadnego znaczenia bo procesor z nią nie chce gadać. Obserwuję szynę przez cały czas od momentu włączenia napięcia zasilającego telewizor a także w momencie wysyłania rozkazów z pilota i w momencie naciskania przycisków klawiatury lokalnej. Na szynie nie pojawia się żaden nawet pojedynczy impuls, szyna pozostaje w stanie wysokim.
    Na ELEKTRODZIE wyczytałem że taki sam procesor występował w jakimś szasi Samsunga. Może ma inny program i szyna jest podłączona do innych nóżek, albo jest procesorem programowalnym i nie został zaprogramowany. Może ktoś z serwisu samsunga coś wie na temat tego procesora?
  • Poziom 21  
    Czy na prawdę niema nikogo, kto wie coś na temat opisanych wyżej procesorów?
  • Spec od TV
    Do tego modelu powinieneś mieć procesor SDA 545XOTP B13 ('spis
    z natury') ,
    a SDA545XOTP (bez nru programu, a przynajmniej nie dopatrzyłem się go) był wkładany (z tego, co wiem - też wg 'spisu z natury') do SAMSUNG CW28C7VH2X chassis S53A.

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    amik9m dziękuję za informację. Gdybyś mi tak jeszcze powiedział gdzie mogę kupić procesor do tego DAEWOO, tak aby miał właściwy program, to byłbym Ci bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam.
  • Spec od TV
    Znalazłem go właśnie w ofercie CYBOR-TECH (za 100zł); mają też pamięć do niego - za 15zł (ale wsad pamięci ja też mam - pewny!).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Dziękuję . Pamięć to jak sądzę nie problem. Mam dobry programator i zawartość tej pamięci zciągniętą z Elektrody, więc sam ją mogę zaprogramować.
  • Poziom 21  
    amik9m przyjżałem się dobrze tym procesorom , które posiadam i okazuje się, że one właśnie mają program B13.
    Słyszałem także opinię ludzi pracujących w fabryce DAEWOO, że te procesory mogą być nieoprogramowane. Według mnie jest to jedyne możliwe wytłumaczenie tego przypadku. Jestem ciekawy czy Ty lub ktokolwiek inny kupił w Cybortechu te układy i je wymieniał. I jeszcze jedno pytanie, to czy jest możliwość zamówienia tego procesora poprzez serwis autoryzowany DAEWOO.
    Może jest na forum ktoś, kto pracuje w takim serwisie.
  • Spec od TV
    Nie wymieniałem tego procka.
    Dziwne by było, gdyby się potwierdziło to, że są one bez programu, ale bywa różnie...
    Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Witam,
    mam podobny problem moj procesor zwiera magistrale.Moj proc.
    siedzi w Universum FT4202 16/9.
    Ciekawi mnie jak wyszlo z tymi procesorami i ewentualnie gdzie je
    mozna dostac zaprogramowane.
    Pozdrawiam Martin
  • Poziom 21  
    Na razie nic nie wyszło z procesorami. Obiecał mi ktoś z serwisu autoryzowanego Daewoo że jak im się trafi takie szasi to dadzą znać , a ja podstawię te procesory do sprawnego TV. Odbiornik stał u kolegi rok więc jeszcze może postać. DRC1958 jak ci procesor zwiera szynę to jest na pewno uszkodzony. Jednak zanim kupisz nowy to wszystko odłącz od szyny a najlepiej odlutuj same nogi procesora od szyny, bo ja miałem nienaprawialne uszkodzenia dla innych serwisantów, gdzie były zwarcia na druku. Zwarcia są niezauważalne gołym okiem a pomaga wyskrobanie laminatu wzdłuż ścieżek.
  • Spec od TV
    to są procki programowane maską i nie można wsadzić tam pierwszego z brzegu.W cybor techu kupują chinole na tony i sprzedają ludziom jak leci,a to nie może chodzić.To jest właśnie uroda firm handlujących częściami "na wagę".Procek do tego TV ma part.1SD545X0TP lub 1DW5457AE1(poprawiona wersja) i tylko to może tam chodzić.Powysyłaj maile do porządnych firm-może ktoś to ma.
  • Poziom 21  
    rae0113 dziękuję za odpowiedź.