Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor Daewoo szasi CP-776

KW 11 Mar 2004 03:06 3472 14
Wago
 • #1
  KW
  Level 21  
  Dostałem do naprawy ten odbiornik, rozgrzebany po innych fachowcach.
  Problem polega na tym, że nie działa w nim procesor. Wszystkie napięcia zasilające procesor w stanie standby są prawidłowe, reset jest prawidłowy , podłączenie klawiatury lokalnej prawidłowe. Podstawiony drugi kwarc i współpracujące z nim kondensatory. Pamięć nowa z wsadem z Elektrody. Na nodze drugiej - wejście blokujące szynę JJC jest stan wysoki , czyli poprawny. Od szyny odłączone jest wszystko prócz pamięci. Procesor nie podejmuje żadnej próby komunikowania się z pamięcią, zarówno w czasie pracy jak i w momencie uruchamiania. Szyna ma cały czas stan wysoki 5V i nigdzie nie przywiera.
  Procesor nie reaguje na klawiatrurę lokalną, ale po wysłaniu sygnału z pilota zmienia stan logiczny na wyjściu POWER z wysokiego na niski., w tym samym czasie na szynie nie pojawiają się żadne impulsy. Zmiana stanu na wyjściu power jest akurat odwrotna w stosunku do prawidłowej, bo powinna się odbywać ze stanu niskiego na wysoki.
  W odbiorniku brakuje oryginalnego procesora. W zamian za to dostałem dwa nowe procesory zakupione w CYBORTECHU przez poprzednich fachowców. Typ tych procesorów jest SDA-545XOTP, czyli teoretycznie zgodny z dokumentacją . Obydwa zachowują się jednakowo w opisany wyżej sposób.
  Moje pytanie brzmi: czy powinien być na nich jeszcze jakiś numer programu, czy mogą to być procesory programowane i czy nie wymagają przed urzyciem wstępnej inicjalizacji?
  Z opisanych przezemnie objawów wynika że to włąśnie procesor jest niesprawny, ale czy mogą być obydwa na raz i w ten sam sposób uszkodzone jeżeli zostały kupione nowe?
  Może są przeznaczone do innego sprzętu.
 • Wago
 • #2
  peter falk
  Home appliances specialist
  A podaj dokładnie typ tego odbiornika, bo temat ciekawy. Teoretycznie procesor powinien "gadać" z pamięcią poprzez magistralę cały czas.
 • #3
  Z.R.
  Level 15  
  W takim przypadku jaki opisujesz pomogła mi wymiana "kości" pamięci. Pamięć była oprogromowana. Pozdrawiam Zdzisław.
 • Wago
 • #4
  KW
  Level 21  
  Odbiornik jest typu DAEWOO DTL-28G7K .
  Jak wspomniałem wcześniej pamięć jest wymieniona ze wsadem z elektrody, ale niema to żadnego znaczenia bo procesor z nią nie chce gadać. Obserwuję szynę przez cały czas od momentu włączenia napięcia zasilającego telewizor a także w momencie wysyłania rozkazów z pilota i w momencie naciskania przycisków klawiatury lokalnej. Na szynie nie pojawia się żaden nawet pojedynczy impuls, szyna pozostaje w stanie wysokim.
  Na ELEKTRODZIE wyczytałem że taki sam procesor występował w jakimś szasi Samsunga. Może ma inny program i szyna jest podłączona do innych nóżek, albo jest procesorem programowalnym i nie został zaprogramowany. Może ktoś z serwisu samsunga coś wie na temat tego procesora?
 • #5
  KW
  Level 21  
  Czy na prawdę niema nikogo, kto wie coś na temat opisanych wyżej procesorów?
 • #6
  amik9m
  TVs specialist
  Do tego modelu powinieneś mieć procesor SDA 545XOTP B13 ('spis
  z natury') ,
  a SDA545XOTP (bez nru programu, a przynajmniej nie dopatrzyłem się go) był wkładany (z tego, co wiem - też wg 'spisu z natury') do SAMSUNG CW28C7VH2X chassis S53A.

  Pozdrawiam.
 • #7
  KW
  Level 21  
  amik9m dziękuję za informację. Gdybyś mi tak jeszcze powiedział gdzie mogę kupić procesor do tego DAEWOO, tak aby miał właściwy program, to byłbym Ci bardzo wdzięczny.
  Pozdrawiam.
 • #8
  amik9m
  TVs specialist
  Znalazłem go właśnie w ofercie CYBOR-TECH (za 100zł); mają też pamięć do niego - za 15zł (ale wsad pamięci ja też mam - pewny!).
  Pozdrawiam.
 • #9
  KW
  Level 21  
  Dziękuję . Pamięć to jak sądzę nie problem. Mam dobry programator i zawartość tej pamięci zciągniętą z Elektrody, więc sam ją mogę zaprogramować.
 • #10
  KW
  Level 21  
  amik9m przyjżałem się dobrze tym procesorom , które posiadam i okazuje się, że one właśnie mają program B13.
  Słyszałem także opinię ludzi pracujących w fabryce DAEWOO, że te procesory mogą być nieoprogramowane. Według mnie jest to jedyne możliwe wytłumaczenie tego przypadku. Jestem ciekawy czy Ty lub ktokolwiek inny kupił w Cybortechu te układy i je wymieniał. I jeszcze jedno pytanie, to czy jest możliwość zamówienia tego procesora poprzez serwis autoryzowany DAEWOO.
  Może jest na forum ktoś, kto pracuje w takim serwisie.
 • #11
  amik9m
  TVs specialist
  Nie wymieniałem tego procka.
  Dziwne by było, gdyby się potwierdziło to, że są one bez programu, ale bywa różnie...
  Pozdrawiam.
 • #12
  DRC1958
  Level 16  
  Witam,
  mam podobny problem moj procesor zwiera magistrale.Moj proc.
  siedzi w Universum FT4202 16/9.
  Ciekawi mnie jak wyszlo z tymi procesorami i ewentualnie gdzie je
  mozna dostac zaprogramowane.
  Pozdrawiam Martin
 • #13
  KW
  Level 21  
  Na razie nic nie wyszło z procesorami. Obiecał mi ktoś z serwisu autoryzowanego Daewoo że jak im się trafi takie szasi to dadzą znać , a ja podstawię te procesory do sprawnego TV. Odbiornik stał u kolegi rok więc jeszcze może postać. DRC1958 jak ci procesor zwiera szynę to jest na pewno uszkodzony. Jednak zanim kupisz nowy to wszystko odłącz od szyny a najlepiej odlutuj same nogi procesora od szyny, bo ja miałem nienaprawialne uszkodzenia dla innych serwisantów, gdzie były zwarcia na druku. Zwarcia są niezauważalne gołym okiem a pomaga wyskrobanie laminatu wzdłuż ścieżek.
 • #14
  rae0113
  Service technician RTV
  to są procki programowane maską i nie można wsadzić tam pierwszego z brzegu.W cybor techu kupują chinole na tony i sprzedają ludziom jak leci,a to nie może chodzić.To jest właśnie uroda firm handlujących częściami "na wagę".Procek do tego TV ma part.1SD545X0TP lub 1DW5457AE1(poprawiona wersja) i tylko to może tam chodzić.Powysyłaj maile do porządnych firm-może ktoś to ma.
 • #15
  KW
  Level 21  
  rae0113 dziękuję za odpowiedź.