Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć głośniki na półce? Radio, 4x50 MOSFET.

24 Paź 2008 16:19 4471 4
  • Poziom 21  
    Witam. Mam Golfa III. chcę sobie włożyć w tylną półkę jakieś 6x9 Pioneera. Żadne wzmacniacze nie wchodzą w grę. W przednich drzwiach mam dwa głośniki i w tylnych drzwiach też dwa. Jak mam podłączyć jeszcze te na półce , jeśli radio ma wyjście 4 x 50 MOSFET. Radio to Pioneer DEH - 2000MPB. Proszę o wasze sugestie. Pozdrawiam nemo666
  • Poziom 22  
    Jak widzę to radio ma 4*22W mocy ciągłej...wydaje mi się, że te cztery głośniki w zupełności powinny ci wystarczyć. Ale jeśli chcesz zamontować jeszcze dodatkowe to można je podłączyć tylko pod warunkiem, że ten Pioneer jest przystosowany pod głośniki 4 Ω-we, a głośniki jakie masz w aucie i jakie chcesz podłączyć są 8Ω-we wtedy łączysz je równolegle.
  • Poziom 27  
    Jedyna opcja to spiąć szeregowo z głośnikami w tylnych drzwiach ale efekt tego będzie mizerny ponieważ moc radia spadnie z jakiś 20W na jekieś 15W tak więc będzie lipa. Nie kombinuj i jak koniecznie chcesz głośniki w półce to odepnij te w drzwiach i podepnij te z półki.
    Nie wiem dlaczego chcesz podpiąć na siłę tyle głośników ale w CA im więcej nie znaczy wcale lepiej a wręcz przeciwnie.
  • Poziom 21  
    no właśnie mi nie nie chodzi podpiąć 6 głośników, tylko też myślałem odpiąć te z drzwi i podłączyć z półki. ok dzieki pozdrawiam.

Dodano po 44 [sekundy]:

a którędy poprowadzić kable z tylnej półki?
  • Poziom 34  
    najprościej progami