Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyświetlacze w magnetowidach

Hasabe 23 Jan 2002 10:49 2751 7
 • #1
  Hasabe
  Level 12  
  W ręce wpadł mi jakiś czas temu martwy magnetowid toshiba V800, po naprawie zasilacza wszystko działa ok, tylko kwestia wyświetlacza, bardzo słabo świeci. Jest to magnetowid dosyć wiekowy i z tego co mi wiadomo był intensywnie eksploatowany. Jest to standartowy wyświetlacz fluorescencyjny.Zmiana nap żarzenia niewiele pomogła. Przypuszczalnie podniesienie nap sterowania segmentów (nominalnie ok -29V)dało by lepszy efekt ale nie mam pojęcia jak na to zareaguje układ sterowania wyświetlacza.Jeżeli komuś udało się rozwiązać taki problem bardzo proszę o radę.

  [ Ta wiadomość została zmieniona przez: Hasabe dnia 2002-01-23 13:45 ]
 • #2
  Osiem88
  Level 17  
  A elki w układzie sterowania wyświetlacza wymieniłeś?
 • #3
  Hasabe
  Level 12  
  Dzięki za zainteresowanie. W tym właśnie problem że wymieniłem, ale efekt jest ciągle taki sam, cały układ zasilania wyświetlacza jest w pełni sprawny.Przypuszczam że jedynym rozwiązaniem byłaby wymiana wyświetlacza, ale niestety nie wchodzi to w grę ponieważ nie ma szans na jego zdobycie.
 • #4
  fachman
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Jest mało prawdopodobne aby wszystkie segmenty utraciły emisję naraz i to w takim samym stopniu. Przeważnie zegar, nr kanału i licznik taśmy świecą w takim przypadku ciemniej niż pozostałe. Pokombinuj z napięciami.
 • #5
  Hasabe
  Level 12  
  Hmm,w sumie masz rację, jeszcze nad tym posiedzę, możliwe że coś przeoczyłem. Dysponuję oryginalną serwisówką wartości nap się zgadzają, a i jeszcze jedno jeżeli donknie się niektórych sytków wyświetlacza, pewne segmenty świecą poprawnie(zmieniją się potencjały ?).Nie wiem co o tym myśleć.
 • #6
  rae0113
  Service technician RTV
  w niektórych toshibach siadały przetwornice od wyswietlacza, takie metalowe pudełeczka,nazywało się to chyba CTX066.
 • #7
  rubens
  VIP Meritorious for electroda.pl
  kiedyś pracowałem przez dwa m-ce w serwisie toshiby i jeśli chodzi o wyświetlacze to wymienialiśmy elka i te ''metalowe pudełeczka''osobiście ten temat zostawiłbym -szkoda popadać w koszta
 • #8
  adas2
  Level 14  
  potrzebuję schemat takiego magnetowidu toshiba v-800sr u mnie jest martwy napiecia w zasilaczu są elki w zasilaczu powymieniałem a na wyswietlaczu nic nie widać.Dioda sygnalizującz włączenie zapala sie na chwilę po wcisnieciu klawisz power po czym sie wyłącza kasety nie pobiera