Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak przywrócić przycisk "pokaż pulpit" w windows V

24 Paź 2008 20:23 11563 11
 • Poziom 28  
  Witam! Wiem, że to infantylne pytanie, ale nie mogę przywrócić znikąd przycisku "pokaż pulpit" w pasku zadań szybkiego uruchamiania w Windows Vista Home Premium... Kurcze, przeszukałem już cały HELP i różne zaawansowane właściwości paska zadań i nie mogę go za chiny przywrócić. Zgłupiałem już. Podpowiedzcie, bo prawdopodobnie to banał, a po prostu w głowie coś mi się zablokowało :D
 • Poziom 26  
  Witaj.
  Na dolnym pasku wybierz prawym przyciskiem właściwości i wybierz odpowiednie opcje.
 • Poziom 28  
  Nie ma tego we właściwościach, nawet w zaawansowanych. We właściwosciach paska jest 'autoukrywanie', 'pokaz ikony nieaktywne', jest 'pokaz pasek szybkiego uruchamiania', ale gdy odznaczam pasek szybkiego uruchamiania, a potem przywracam na nowo, to przywraca sie, ale bez przycisku "pokaz pulpit". Stało się to wszystko tak, że przeniosłem ikone "pokaż pulpit" na...pulpit :D Trochę paradoks, ale miałem ikonę "pokaż pulpit".... na pulpicie :D Potem skasowałem ją z pulpitu i...nie ma. Nigdzie nie mogę tego wyhaczyć w ustawieniach pasków, menu start itp.
 • Poziom 26  
  To możesz zrobić taką sztukę : utwórz nowego użytkownika (administratora) a następnie usuń konto stare . W nowym koncie wszystko powinno być ok.
 • Uczeń
  Prosta rada. Znajdź w eksploratorze ikone powrotu bądź odsyłacza na pulpit i ją przeciągnij na pasek. Stara codzienna skuteczna metoda.
 • Poziom 13  
  Jeszcze prostsza rada używaj funkcji:
  1. klawiatura: M + Znaczek Windows
  2. mysz: pasek zadać, Prawy Przycisk Myszki i masz też pokaż pulpit.
 • Poziom 28  
  Blackman191 - tak też robię, ale to uciążliwe. O ile wiem, to pokazywanie pulpitu to kombinacja "znaczek Windows + D" i tak tez używam.

  suan77 - niestety otworzenie w eksploratorze pulpitu i próba przeciągnięcia ikony na pasek kończy się fiaskiem. Ikona daje się "złapać" ale upuścić na pasku już jej nie można. Owszem, można na pasku umieścić pulpit, ale będzie to cały pulpit, rozwijany(nie skrót do funkcji "pokaż pulpit")

  Mam wrażenie, że w Vista nie przewidziano takiego zdarzenia i próba odtworzenia tego przycisku nie wiem czy w ogóle jest możliwa...
 • Poziom 9  
  Aby dodać ikonę programu do paska narzędzi Szybkie uruchamianie
  • Kliknij ikonę programu, który chcesz dodać (większość ikon programów znajduje się w menu Start lub na pulpicie), a następnie przeciągnij ją na pasek narzędzi Szybkie uruchamianie.


  Cytat ze strony microsoftu
 • Poziom 28  
  No tak. To to ja wiem - jak dodać ikonę programu. Ale jak dodać ikonę PRZYCISKU "POKAŻ PULPIT"?? Skąd niby mam przeciągnąć ten przycisk jak nigdzie indziej w Windzie go nie ma??
 • Poziom 29  
  Jako, że jestem litościwy, wypakuj sobie ten plik i umieść go na pasku szybkiego uruchamiania. Zobacz, czy działa. Jest on skopiowany z mojego windowsa, a w nim jest odnośnik do jednej z funkcji shella.

  Powiadom mnie, czy działa, bo sam jestem ciekaw.
 • Poziom 13  
  [Shell]
  Command=2
  IconFile=explorer.exe,3
  [Taskbar]
  Command=ToggleDesktop
 • Poziom 28  
  Tak też już zrobiłem, porada umieszczona była na forum frazPC.pl :) To jedyny chyba sposób. Ikona jednak jest inna niż była wcześniej. Brzydsza :D