Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy ktoś testował antene diamond f23 ze skanerem

25 Paź 2008 09:18 1928 6
  • Poziom 13  
    witam czy ktoś testował antene diamond f23 ze skanerem to co wiem antena fabrycznie jest zestrojona na pasmo 144-146 mhz moje pytanie jak antena bedzie odbierała w paśmie 150-174 mhz oczywiście chodzi tylko o odbiornik pośiadam skaner uniden bct 15 z góry dzieki za odpowiedzi.

Ja tylko dodam , że już drugi raz proszę o dostosowanie się do Regulaminu pkt. 15 . [SP5ANJ]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Słuchałem na F23 od 100 do 200MHz i dało się słuchać.
    Michał
  • Poziom 13  
    a mam jeszcze jedno pytanie czy parametry tej anteny zmieniają sie pozaa pasmem amatorskim (3x5/8 zysk anteny).
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zysk spada. To normalne.
    Michał
  • Poziom 13  
    może tak zapytam czy antena diamond f23 bedzie lepiej odbierała w paśmie 145-174 mhz od anteny radmor 32812/1
  • Poziom 39  
    Czysto teoretycznie, Diamond wygrywa, a to dlatego że ma na 2m te 7-8dB zysku, gdzie pała Radmorowa jest o zysku 0dB ale często się okazuje, że starsze znaczy lepsze, do dziś można je zauważyc na wielu komisariatach i w pkp. Osobiscie mam Diamonda i chodzi on pięknie. Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    SP5IT napisał:
    Słuchałem na F23 od 100 do 200MHz i dało się słuchać. Michał
    Efekt dla innych już o kilka % częstotliwości podobny jak dla umieszczonego na tej samej wysokości licząc od czubka F23 kawałka drutu jako antena. Charakterystyka kątów promieniowania - inna, SWR bardzo duży (co częściowo może maskować długi przewód o odpowiednim tłumieniu...). Kilka MHz poniżej pasma pracy jeszcze jako tako (np. 138MHz), a powyżej już znacznie gorzej.

lukashb napisał:
    Czysto teoretycznie, Diamond wygrywa, a to dlatego że ma na 2m te 7-8dB zysku, gdzie pała Radmorowa jest o zysku 0dB
    W domyśle antena Radmor 1/2 fali, a diamond 3x5/8fali. I co ? I prawa fizyki są mocniejsze od praw reklamy...
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic739894.html a konkretnie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3805684#3805684
    kondensator napisał:
    dBd się Kolegom mnożą jak króliki...
    Praw fizyki reklama nie zmieni.
    Wystarczy popatrzeć na aperturę i charakterystykę anteny, na stronach firm,
    które nie muszą naciągać rzeczywistości: Kathrein, Radmor.
    3 x 5/8 fali to max. ok. 4...4.5dBd. Nawet po pozłoceniu nie będzie więcej.