Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BB5 King. Unlock bez TP

25 Paź 2008 13:09 49750 305
  • Poziom 26  
    Dzis pokazala sie informacja o aktywacji dla JAF'a.
    Obsluguje wszystkie starsze BB5, ktore mozna robic z TP.
    Lista pod tym linkiem:
    http://www.fonefunshop.co.uk/Unlocking/bb5king_jaf_addon.htm

Podobno palce "maczal" w tym cinekk ;]
    Gratulacje dla niego :)
  • PCBway
  • GSM Product Supporter
    Tak jest, wszystkie stare BB5 można będzie zrobić bez TP a wiadomo że w niektórych przypadkach było ciężko.

Do tego mamy możliwość UNLOCK'a w telefonach z uszkodzonym obszarem SP Lock, z zablokowanym licznikiem kodów, i co równie ważne wersja softu nie ma już w tym przypadku znaczenia, także downgrade nie będzie już potrzebny.

Solucja jest opracowana prze Cinka tak jak wyżej wspomniałeś.

Aktywację są dostępne na JAF'a Raskala i Thomasa a także na BB5 Box'a Raskala, w najbliższym czasie ma być dostępne także oddzielne dongle dla tych którzy nie posiadaja w/w sprzętu.
  • Spec od GSM
    Dla mnie rewelacja !!!!!!!!!!!!!!!!!! Brawo Cinekk !!!!!!!!!!!!!!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    RAJ dla 5zl
  • Poziom 22  
    Tylko czekac az ceny poleca na leb, tak jak to bylo po darmowej solucji db2020 od setoola...
  • Poziom 11  
    pewnie nie długo bedzie odp. mt-boxa :)
  • PCBway
  • Poziom 26  
    Jak GTI kupia solucje od Cinka to pewnie tak ;]
  • Poziom 22  
    albo sobie "pożyczy" ;)

Swoja droga, to szkoda ze kupilem Advanced nie tak dawno temu, ledwo sie odpracowal, a pewnie i tak pojdzie w kąt ;/
  • Poziom 33  
    Dziwi mnie tylko jedno, dlaczego cinekk nie wypuścił swojego boxa, albo nie dodał tego jako dodatkowej płatnej aktywacji do AF, przecież gdyby wypuścił swojego boxa zarobił by więcej niż sprzedając solucje Raskalowi. Tak sobie myślę, że cinekk robi to może bardziej z zamiłowania i pasji dla swojej własnej satysfakcji, a nie dla pieniędzy co jest bardzo rzadko spotykane w tej branży.
  • Poziom 26  
    Jakis czas temu rozmawialem z pewnym czlowiekiem i powiedzial mi, ze Cinekk ma solucje na unlock starszych bb5 bez tp ale ze nie jest ona na sprzedaz. Dodatkowo powiedzial, ze Cinekk pracuje nad nowymi BB5 (n95 8gb, n96 etc)

Myslalem wtedy, ze bedzie jezdzil z boxem jak ekipa DM3 ale teraz widze, ze plan byl jednak inny.

BTW. Na pewno swoje zarobil na sprzedazy solucji. Niestety, co bardzo prawdopodobne, niedlugo ta solucja zostanie zajumana pojdzie w swiat (na poczatek pewnie GTI) i bedzie dostepna za darmo w HWK i innych urzadzeniach, takze znow nadchodza dobre czasy dla 5pln...
  • Poziom 27  
    To była tylko kwestia czasu.
    Nie ma co dyskutować na temat cinekk-a.
    To nie mój oraz bardzo wielu innych w tym dziale poziom.
    Przecież to było do przewidzenia. Ludzie, przecież Cinekk nie będzie jeździł po Polsce, każdy by stękał że sam może po TP zrobić itp.., wysyłka tez nie za bardzo, koszty, czas.
  • GSM Product Supporter
    arti123 napisał:
    Przecież to było do przewidzenia. Ludzie, przecież Cinekk nie będzie jeździł po Polsce, każdy by stękał że sam może po TP zrobić itp.., wysyłka tez nie za bardzo, koszty, czas.

Tu jest pies pogrzebany.

A przy aktywacji każdy zadecyduje czy chce robić sam na miejscu z TP czy bez TP. JAF i BB5 Box też są przeważnie na składzie w większości serwisów. Także myślę że lepszego kompromisu nie można było uzyskać.
  • Spec od GSM
    @wiśniowy18 : wypuszczenie wlasnego boxa a opracowanie algo to dwie rozne rzeczy. Poczynajac od wytrawienia plytek, zaprogramowania procków, poprzez smartcard az do produktu finalnego. Według mnie powinno to byc po logach a nie free addon, bo nie kazdy chcial rozbierac, nie mowiac juz o cieciu czy sciaganiu kleju.
    Co do nowego boxa to Karwos za czas bardzo niedlugi Was zaskoczy, bb5/bb5+ pełny serwis, oczywiście wszystko bedzie po logach.
  • Spec od GSM
    Za niedługo to znaczy jak metoda bedzie za free, i mozna ja bedzie zapiac w swoj szablon ? Na razie czekamy na ogolny rozwoj wypadkow u głownych rozgrywajacych Dejan, Cinekk, ....Bphreaks, .... jak jest wyrownana ta stawka wiedza sami rozgrywajacy, bo softu dejana jeszcze nikt chyba nie testował ?
  • Spec od GSM
    heheh nie przesadzajmy, wersje beta widziałem ;)
  • GSM Product Supporter
    morgan_exe: Jak Karwos wypuści cokolwiek to wtedy będzie można rozmawiać na ten temat, na chwilę obecną są to obiecanki cacanki nie poparte żadnym argumentem, czyli jakby tego nie było...

Na dzień dzisiejszy unlock old BB5 bez TP to duży krok na przód, teraz główna walka będzie o wszystkie BB5+ i na tym skupią się programiści.
  • Poziom 33  
    Myślę, że cinekk rozgryzie BB5+ :D kwestia czasu, a cinekk będzie jednym z lepszych rozdających karty w GSM :D Jednym słowem: "Polak potrafi"

Odnośnie softu karwosa za bardzo bym się tym jeszcze nie podniecał :wink:
  • Poziom 25  
    ale teraz to karwos chyba trochę się spóźnił, w planach było wypuszczenie już miesiąc temu i do tej pory cisza. teraz to będzie na zasadzie kopiuj wklej i każdy doda to do swojego produktu
  • Spec od GSM
    Ludzie osobiście widziałem co to jest, pcb od srodka i reszte, wcale sie nie podniecam. Czas pokaże co i jak, uwierzcie ze zabezpieczenia bb5+ sa naprawde mniej skomplikowane niz bb5 :)
  • Poziom 16  
    karwos już jakiś czas temu miał wypuścić swojego boxa do bb5 już nawet można było pieniądze wpłacać na konto żeby wcześniej go otrzymać i co?? Jakoś do tej pory nie widziałem tego boxa :D więc dopóki nie zobaczymy tego do bb5+ to można powiedzieć że tego też nigdy nie będzie :D
    Jak dlamnie za bardzo skomplikowane ;0

Wszystko tak samo jak DCT-4 tylko zajmuje wiecej czasu
    Nie umniejszając umiejętności Karwosa to do marketingu i rynku ogólnie nie miał szczęścia...
    Cinekk rzeczywiście zasługuje na uznanie szkoda tylko że ciężko zabezpieczyć taką solucję i musiał podjąć współpracę z hienami na rynku GSM...Nam wydaje się to proste ale droga od złamania czegokolwiek do produktu finalnego w postaci jakiegoś pudełka masowo robionego w Chinach daleka i trzeba mież zaplecze finansowe niewąskie więc Marcin wybrał zapewne mniejsze zło.
  • GSM Product Supporter
    morgan_exe napisał:
    Ludzie osobiście widziałem co to jest, pcb od srodka i reszte, wcale sie nie podniecam. Czas pokaże co i jak, uwierzcie ze zabezpieczenia bb5+ sa naprawde mniej skomplikowane niz bb5 :)

A te PCB ktore widziales to box nad którym karwos pracuje od dawna, czyli tym razem typhon z własnym HW do komunikacji.

A ja Ci nie uwierzę, że zabezpiecznia bb5+ są mniej skomplikowane i proszę o wyjaśnienie :)

Wszystko w tym temacie :)

Następny film: http://pl.youtube.com/watch?v=OIR9vKuEqI0
  • Warunkowo odblokowany
    Cinek uznanie i szacunek dla ciebie i pracy wykonanej.
    Aczkolwiek te filmiki pokazują tyle co nic :)
  • Spec od GSM
    Nie chce wchodzic w polemike z karwosem, ani w ogole na jego temat, a co do produktow sygnowanych przez jego, to nigdy nic u niego nie bylo ''first the world'' tylko wszystko mozna bylo znalezc w darmowkach za free. Nie biore jego w ogole pod uwage w temacie BB5 a tym bardziej BB5 plus, no chyba ze wyjdzie cos za free - i on skopiuje.

Cinekk odwalil kawał zajeb... roboty, i tu wszyscy mogą pochylic czoła, bo jest do czego, a nokiami zajal sie calkiem niedawno, zeby pracowal tak nad nokiami czyli tyle czasu co nad acerem (acerflesher), to bb5 plus dawno by robil predzej niz dm3, karwos siedzi tyle lat w nokii i co najwyzej ma pokopiowane patche z ogolnie dostepnych softow badz zassane zrodla z phoenixa, ewentualnie kilka innych darmowek zapietych w jego ''szablonik'' pelny bugów. Wielkim nietaktem jest nawet poruszac temat jego w tym powaznym temacie, bo on tu nic a nic nie wnosi, tylko zamydla kontur dyskusji.

Kilka filmow od manole:

http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=618030

Dla mnie Cinekk jest King Kongiem GSM, i swietnie rokujacym na przyszlosc programista.
  • Poziom 23  
    co do boxu karwosa - mialbyc juz kiedys tani box do bb5 po testpoincie, ale nie bylo, kto jest zorientowany ten wie dlaczego.
    Dejan podawal w odcinkach jak samemu zbudowac boxa, to karwos sie podjaral i chcial na tym kase zrobic, a ze dejan do konca nie poprowadzil sprawy, nie podal wsadu i wszystkich elementow to karwos nie mogl boxa zrobic
  • Poziom 31  
    a tak wogole solucja Cinka obejmuje n95 (rm-159) i e90(ra-6). Nie widze ich w spisie...

Gratulacje Cinekk, chyle czola.