Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

neostrada 1mb, jakość połączenia, dyskomfort

Phnt 25 Paź 2008 13:40 1298 2
  • #1 25 Paź 2008 13:40
    Phnt
    Poziom 9  

Witam, mój problem polega na tym, że odczuwam dość poważny dyskomfort podczas rozgrywek on-line w Counter-Strike 1.6, na lanie nie mam żadnych problemów, jednak na serwerach on-line już zaczynają się schody. Dochodzę do wniosku, że moje połączenie nie radzi sobie z prawidłowym pobieraniem pakietów z serwera.

Posiadam router Linksys AG241v2 z firmware ver. 2.01.03 - najnowszy producenta

Forwardowałem porty dla platformy Steam i Counter-Strike
    Ustawiłem także, Qos dla portu mojego serwera, oraz portu kanału Ventrillo

Parametry linii:
    DSL Status: Up
    DSL Modulation Mode: GDMT
    DSL Path Mode: FAST
    Downstream Rate: 1312 Kbps
    Upstream Rate: 320 Kbps
    Downstream Margin: 29 db
    Upstream Margin: 19 db
    Downstream Line Attenuation: 16
    Upstream Line Attenuation: 8
    Downstream Transmit Power: 0
    Upstream Transmit Power: 0

Pingownie przez cmd:
    mój serwer: 22-24ms
    onet : 19-20ms
    wp : 20-21ms

Natomiast w grze z graczami na serwerze moje ms wachają się miedzy 22-35 ms

Na speedtest.tp.pl prędkość jest ok, download 99-99,5% , upload zawsze 100%

0 2
  • #2 25 Paź 2008 23:30
    pionek1
    Poziom 15  

Możesz spróbować podłączyć się przez jakiś inny modem np. jakiś USB dostarczanym do Neostrady i jeśli na nim będziesz miał takie same pingi jak na Linksys to nic nie da się zrobić bo od TP SA nie uda ci się wydębić poprawienia parametrów łącza.

0
  • #3 26 Paź 2008 02:00
    Phnt
    Poziom 9  

posiadam także modem Fast 800 usb, który moim zdaniem można od razu wyrzucić do śmietnika, na tym modemie miałem pingi do wp i onetu po ok 30-35ms, rozłączał mnie z komunikatem "Net send packet error: no error"
    Dlatego też zakupiłem router linksysa, jakość poprawiła się widocznie, ale to jeszcze nie jest to, niedawno miałem możliwość grania na łączu biznesowym dsl tp, jedno słowo wystarczy za opis - POEZJA :(, jest jakaś możliwość dogadania się na infolinii i sprawdzenia czy nie ma jakiejś skrzynki/centralki bliżej do której mógłbym zostać podłączony?
    Na serwerach w lokalizacji wrocław i poznan jest jeszcze w miarę, ale warszawa to już koniec grania na wysokim poziomie...

0