Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB President Johnny II - brak nośnej

25 Paź 2008 14:44 2216 8
  • Poziom 15  
    Radio dobrze odbiera, a bardzo słabo nadaje, na mierniku brak częstotliwości nośnej. Kontrolowałem zimne luty, ale nic nie pomaga. Gdzie szukać jeszcze przyczyn?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam ,jesli moge cos doradzic to odlutuj wyprowadzenia tranzystora mocy i sprawdz na innym radiu, czy cos słychac , jesli nie to moze byc tranzystor sterujacy uszkodzony....A jesli słychac i to lepiej jak wczesniej opisujesz to moze ? byc tranzystor koncowy ... Do tego potrzebna sada wcz . pozdrawiam ...Mysle ze odpalisz .S.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Musisz zwracać uwagę miałem kilka takich przypadków, że tranzystor wydawał się dobry wzmocnienie ok i po wmontowaniu w radio i tak nie działał. Więc wstawiłem inny i radio zaczęło pracować. Uszkodzenie tranzystora objawiało się przy w.cz która wynosi około 27Mhz pamiętaj że po wlutowaniu 2SC i drivera przydało by się ustawić prąd spoczynkowy :D
  • Poziom 15  
    Dziękuję kolego za rady, na pewno skorzystam i odpowiem. Co dotyczy prądu spoczynkowego to nie jestem aż tak bystry w tym temacie, ale chętnie skorzystam kilku porad jak to wykonać. Powiem więcej, poproszę o poradę.
  • Poziom 15  
    Oscyloskop jednak nie kłamał - tranzystory są dobre. Usterka po stronie mechanicznej. Było mikro pęknięcie ścieżki wyprowadzenia anteny i tam ginął sygnał nośnej - bez oscyloskopu bym tego nie wykrył. Dziękuję kolegom za pomoc, bo dzięki temu skoncentrowałem się na wyprowadzeniu mocy.