Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers ZW 23 KE Euroline - cieknie woda po uzupełnieniu

25 Paź 2008 15:36 12650 9
  • Poziom 10  
    Jak w temacie, piec ma okolo 2-3 lat. Dzis zerknąłem na cisnienie na okrągłym wyswietlaczu i spadło minimalnie ponizej 1 (dopełniam raz na jakis czas), odkreciłem ten czarny kureczek widoczny od spodu pieca po lewej - zaczeło sie dopełniac, jednak gdy wskazówka pokazała 2 a ja próboałem zakrecic zawór tak jakby sie zaciął, bardzo ciezko chodził i nie dał sie zakrecic. Próbowałem, próbowałem a juz doszło do 3 wiec poleciałem i zakreciłem wode w mieszkaniu. W miedzyczasie woda zaczeła wyciakac zaworem spustowym (chyba) - od tego kurka czarnego jeszcze bardziej w lewo , całkiem po lewej stronie i jest tam takie czerwone pokretło. Udało mi sie zakrecic wode, wiekszosc sama wyciekła tym zaworem, ale niestety nie przestało kapać. Spusciłem wiec wode całkowicie, przestało. Zamknałem wszystko i na nowo napełniłem, ale znów kapie tym zaworem. Nie wiem za co sie zabrac i czego to moze byc przeczyna.
    Z góry dziekuje za wskazówki
  • Poziom 12  
    Podejrzewam że ten zawór to tzw. zawór bezpieczeństwa. Spuszcza wodę przy zbyt dużym ciśnieniu. Może coś go przyblokowało i dlatego się nie zamknął? Jakiś brud, albo po prostu jest do wymiany.
  • Poziom 10  
    Tak to zawór bezpieczenstwa. Czyli jedyną rada jest rozebranie dziadostwa i przeczyszczenie na dzień dobry ??

• Moderator na urlopie...
    Nie rozebranie i nie przeczyszczenie.
    Strzel (obróć) kilka razy pokrętłem. Jeżeli nie przestanie lecieć, tylko wymiana
  • Poziom 13  
    Witam,

mam to samo, może mi ktoś powiedzieć jaki to jest zawór bezpieczeństwa i czy można go samemu wymienić?

Bo mi przepuszcza wodę przy 2 barach i dochodzi poniżej 1 bara.
    Piec to dokładnie Junkers ZSE-24-4MFK

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo

• Moderator na urlopie...
    AndrzejF napisał:
    ... może mi ktoś powiedzięc jaki to jest zawór bezpieczęństwa...

Oto numer katalogowy zaworu bezpieczeństwa 8 716 156 764 0
  • Poziom 13  
    mirrzo napisał:
    AndrzejF napisał:
    ... może mi ktoś powiedzięc jaki to jest zawór bezpieczęństwa...

Oto numer katalogowy zaworu bezpieczeństwa 8 716 156 764 0

Dziękuję za nr katalogowy.

Czy samemu można wymienić taki zawór czy też dużo zabawy z tym jest?
  • Poziom 13  
    mirrzo napisał:
    Możesz sam.

Właśnie tak zrobiłem, wystarczyło wyjąć z zawleczkę i zawór bezpieczeństwa można wyjąc z nyplem.

Mam jeszcze jedno pytanie: w zestawie z zaworem bezpieczeństwa miałem uszczelkę, czy tą uszczelkę należy wymienić z tą która jest na nyplu?

Pozdrawiam
    Andrzej