Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia N70 - Nie włącza się, ale ładuje baterię.

DarkWalker91 25 Oct 2008 20:08 3176 19
    DarkWalker91
    Level 10  
    Witam. Kupiłem sobie Nokię N70 uszkodzoną bo Samsung L760 mnie już zaczął denerwować. A symbian w N70 (choć stary) to i tak więcej możliwości niż w samsungu :). Ale do rzeczy.
    Nokia się nie włącza, ale po podłączeniu do ładowarki słychać to piknięcie oznaczające że ładuje. Co to może być?? Może padnięta bateria?? Może całkiem nową naładuje i będzie działać. (Marzenie ;] )
    Jak ktoś już miał takie cuda to proszę o wypowiedź. Da się to jakoś naprawić samemu czy tylko serwis??
    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Pzdr Paweł.
    DarkWalker91
    Level 10  
    Tylko, że ten temat nic nie rozwiązuje :) Można z niego się dowiedzieć tylko, że telefon ( tak to rozumiem ) może dać się włączyć jak zdejmę obudowę. :)
    Tak więc wie ktoś tak bardziej dokładnie co to może być?? :)
    _Glowart_
    Level 24  
    sprawdz filtr klawiatury ten kolo cewki podswietlenia (wygrzej ewentualnie wymien) i powinno smigac
    DarkWalker91
    Level 10  
    No to mam jakiś konkret. Znajdę sobie jakieś schematy n70 i tak zrobię. Dzięki Glowart.
    jubi20
    Level 25  
    DarkWalker91 wrote:
    Tylko, że ten temat nic nie rozwiązuje :) Można z niego się dowiedzieć tylko, że telefon ( tak to rozumiem ) może dać się włączyć jak zdejmę obudowę. :)
    Tak więc wie ktoś tak bardziej dokładnie co to może być?? :)

w linku który podałem masz solucje na włącznik, po pierwsze powinieneś sprawdzić czy jest jakaś reakcja na włącznik, aby to zrobić musisz podpiąć telefon pod zasilacz serwisowy i zobaczyć czy po wciśnięciu telefon będzie pobierał jakiś prąd, jeżeli tak to jest ok, jeśli nie musisz zastosować solucje z postu do którego dałem link, dobrze by było podłączyć telefon do boxa i zobaczyć czy go zczyta oraz przydałoby sie przeflashowac żeby wykluczyć uszkodzenie SW, napisz czy po podłączeniu ładowarki widzisz ze telefon sie ładuj, napisałeś ze słychać pikniecie, jeżeli widzisz ze telefon sie ładuje tzn migają paski baterii na LCD to wykluczysz uszkodzenie LCD, jak nie widzisz to możliwe ze są uszkodzone filtry LCD, bądź sam LCD

nie czepiaj sie filtra klawiatury bo to Ci nic nie da, to jest filtr od klawiatury przecież telefon sie nie włącza to skąd masz wiedzieć ze klawisze nie działają

kolego _Glowart_ nie wprowadzaj ludzi w błąd...

DarkWalker91 wrote:
    Da się to jakoś naprawić samemu czy tylko serwis??

bez sprzętu w domowych warunkach nic nie zdziałasz
    DarkWalker91
    Level 10  
    Idę z nim jutro do serwisu chyba. Zapłacę i będę miał z głowy. A nie wiecie ile może kosztować naprawa. Nie mówię dokładnie ile, tylko tak orientacyjnie ( ile to może kosztować najwięcej a ile najmniej ) żebym wiedział mniej więcej na jaką kwotę się przygotować i nie dać się przewalić, że prawie za nic zawołają 100zł ( takie są u mnie niektóre komisy ) ;)
    jubi20
    Level 25  
    nie wiedząc co jest dokładnie uszkodzone trudno jest wycenić telefon jezli masz lcd padniety to juz sam lcd kosztuje kolo 100 zl + wymiana takze trudno to okreslić idz do serwisu i poprostu zapytaj :) w kazdym miescie jest inaczej :]
    _Glowart_
    Level 24  
    jubi20 wrote:

kolego _Glowart_ nie wprowadzaj ludzi w błąd...

DarkWalker91 wrote:
    Da się to jakoś naprawić samemu czy tylko serwis??

bez sprzętu w domowych warunkach nic nie zdziałasz

A skad mam wiedziec jakie on ma domowe warunki, o ile posiada hotera bez problemu moze sobie przelutowac ten filt o ile jest uszkodzony.
    jubi20
    Level 25  
    Czytaj post dokładnie przecież DarkWalker91 napisał ze telefon sie nie włącza to skąd ma wiedzieć ze telefon ma uszkodzona klawe...
    DarkWalker91
    Level 10  
    A to można tak iść do komisu i powiedzieć, że chce się zobaczyć co jest zepsute i ile będzie kosztować, ale żeby nie naprawiali?? :) Kosztuje coś taka wycena??
    Sorry, że takie głupie pytanie :)
    jubi20
    Level 25  
    to zalezy od serwisu, mysle ze mozesz tak zrobić, nie powinno Cie to nic kosztowac
    Pocieszny
    Level 38  
    Za wycenę naprawy zazwyczaj policzą jakieś 10-20zł.
    Sądząc po objawach to nie działa włącznik + uszkodzony LCD lub filtr od LCD. Koszt takiej naprawy prawdopodobnie będzie około 100-150zł.

Po podłączeniu ładowarki włącza się podświetlenie?
    DarkWalker91
    Level 10  
    Nie, nie włącza się podświetlenie. Na włącznik też nie reaguje. Jak podłącze pod ładowarkę to tylko piknie. A jak wcisnę włącznik to nic się nie dzieje. Jak by ta naprawa kosztowała 100-150zł to od razu bym puszczał ten telefon do anonsów ;] bo dałem za niego 80zł. To jeszcze bym mógł na nim zarobić. :)
    DarkWalker91
    Level 10  
    No witam. Odgrzewam temacik :)
    Dałem telefon do komisu. Następnego dnia koleszka do mnie dzwoni i mówi, że uszkodzona jest płyta główna. Dokładnie nie powiedział co. Naprawa ma wynieść u niego 200zł. Przeraziłem się :/ Skoro on chce całą płytę wymieniać to przecież tak jakby drugi telefon mi dał. A sama ta płyta główna n70 to ile może kosztować??
    Kurcze nie wiem czy naprawiać ten telefon. Może ktoś podpowie co robić??
    Pzdr
    jubi20
    Level 25  
    znajdz inny komis ;] sprawdz czy Ci płyty nie podmienili przypadkiem
    kurczakos
    Level 13  
    Może pomogła by kalibracja toru ładowania.Jak ma wywalone wartości to moze sie nie włączyć,
    DarkWalker91
    Level 10  
    Byłem u kolegi z tym telefonem bo on ma czym sprawdzić napięcie. To włącznik jest dobry. Bateria jak się wciśnie włącznik to bierze prąd, ale nic nie robi dalej telefon.
    kurczakos ---> jak byś miał chwilę czasu to opisz mi jak to się kalibruje. Ja tego nie zrobię bo chyba nie będę miał czym, ale ten mój kolega to ma trochę narzędzi do takich rzeczy i trochę się zna to myślę, że jemu by się udało to zrobić.
    pzdr
    DarkWalker91
    Level 10  
    Dzięki. Pokaże mu to. Zobaczymy czy pomoże.