Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Diora Serenada 2 6299.

25 Paź 2008 20:16 4306 9
  • Poziom 20  
    Witam. Szukam i szukam i nic nie mogę znaleźć na temat tego radia. Przeleżało parę lat w piwnicy wczoraj postanowiłem przywrócić je do użytku domowego lecz głośnik wogóle nie reaguje.

Wszystkie lampy się żarzą, po włączeniu radia do kontaktu od razu zapalają się żarówki nie reagują na pokrętło od włączania i wyłączania. Nie wiem jak się mam zabrać za sprawdzenie co może być przyczyną nigdy nie spotkałem się z konstrukcją lampową, a bardzo zależy mi na naprawie tego ustrojstwa.

Głośnik jest na 100% sprawny po podłączeniu do źródła gra.

nie wiem jak maja się żarzyć te lampy bardzo mocno? Bo u mnie robią się tylko na tych drucikach w środku pomarańczowe.

Podobno parę lat temu radio wydawało bardzo cichy szum.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Dzięki za schemat. Jak będę miał więcej czasu to posprawdzam wszystko ze schematem jednak dobrze by było jak by ktoś opisał najczęstsze tego typu usterki. (Problem jest że po schemacie ideowym ciężko mi coś stwierdzić chodzę do technikum o profilu o wiele bardziej mechanicznym niż elektronicznym jestem bardzo początkujący)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

W odbiornikach lampowych najczęstszą przyczyną awarii była utrata emisji przez lampy. Jeśli któraś ma "biały proszek" w środku, to oznacza brak próżni.

Pzdr.
  • Admin Grupy Retro
    Listę najczęstszych usterek zbudujesz w oparciu o wyniki wyszukiwania w dziale retro. Podeślij jakieś zdjęcia tego radyjka, ażeby można było ocenić jego stan. Oraz radzę poczytać to: Link
  • Poziom 20  
    Jakość zdjęć nie jest najlepsza bo robione były telefonem. Na niektórych zdjęciach może wydawać się że w lampie jest biały proszek ale w rzeczywistości nic takiego nie występuje.

Podstawowe elementy elektroniczne znam :D. Miałem już za sobą budowę kilku wzmacniaczy na scalakach, naprawę amplitunera unitry także myślę że obędzie się bez czytania linku od stołek_-92 ale na pewno kiedyś może się przydać.
  • Admin Grupy Retro
    Zachowało się bardzo ładnie, chyba nawet myszy w nim nie harcowały :shock: Odnowa takiego radyjka będzie więc prawdziwą przyjemnością :D
    W EdW - jak dobrze pamiętam - był kiedyś taki cykl o odnowie radioodbiorników. Poszukaj na ich stronie. Dodatkowo, poczytaj relacje innych użytkowników z ich walki z radiami.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przenoszę z "Początkujący Nauka".
  • Poziom 16  
    Witam.Z Twojego pierwszego postu wynika, że masz uszkodzony wyłącznik sieciowy który jest sprzężony z podwójnym potencjometrem siły i barwy głosu. Diagnostykę zacznij od zasilacza - czy jest napięcie anodowe(ok.250V DC)? Jeśli jest, posprawdzaj poszczególne stopnie odbiornika zaczynając od m.cz(EBL 21 i część triodowa ECH 21) i napisz jakie masz efekty.
  • Poziom 20  
    Ja nie mam bardzo czasu za względu na wielki nawał pracy i parę rzeczy posprawdzał mój tata nie pamiętam ale napięcie anodowe w porządku lamp nie sprawdzał ale wydaje mi się że powinny być dobre. Martwi mnie właśnie ten włącznik radia bo kiedyś działał i radio wydawało jako taki szum, postaram się w weekend wyłączyć z obwodu ten potencjometr z włącznikiem i zastąpić go jakimiś przewodami. Po tym napisze na forum co tam za czary się dzieją. :|