Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Eagle] uProcesor na przejściówce - jak?

Stefan_2000 25 Paź 2008 20:38 1089 3
  • #1 25 Paź 2008 20:38
    Stefan_2000
    Poziom 17  

Witam i z góry przepraszam za enigmatyczny temat, nie wiem jak to lepiej ująć.

Chciałem zacząć przygodę z mikrokontrolerami ARM, jednak są to już droższe zabawki (w porównaniu np. do AVRków) i mają ,,złośliwe'' obudowy (czyli nie-DIL). Chciałbym zachować możliwość przenoszenie procesora pomiędzy różnymi płytkami (prototypami), jednak o ile jakoś polutuję układ w obudowie LQFP64, tak już sobie nie wyobrażam jego wylutowywania. Dlatego wymyśliłem, żeby przylutować procesor ,,na stałę'' do jakieś płytki i za pomocą np. goldpinów łączyć go z resztą układu. Oczywiście na tej płytce musiały by się znaleźć takie rzeczy jak np kwarc, bo on musi być blisko procesora (czy coś jeszcze może mieć istotne ograniczenia w długości ścieżek?)

Moje problem polega na tym, że nie wiem jak to sensownie zrobić w eaglu. Czy da się zrobić taki myk, żeby na etapie projektowania schematu to przejście między procesorem a resztą płytki (goldpiny) było przezroczyste, żeby zachować nazewnictwo pinów, a na etapie projektowania płytki, żeby eagle ładnie wycelował te piny we właściwym miejscu?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam

• #2 26 Paź 2008 08:57
    wijo
    Poziom 12  

Musisz stworzyć w eaglu nową obudowę (package) twojego procesora, gdzie ustalisz wyprowadzenia twojej płytki przejściówki. Potem poleceniem Connect podłączasz piny symbolu procesora z padami twojej (płytki przejściówki) nowej obudowy i po sprawie.
    Jeśli nie używałeś nigdy edytora bibliotek, to moje tłumaczenie i tak ci nic nie pomoże. Dlatego radzę, abyś sprawił sobie książkę "Eagle pierwsze kroki" Henryka Wieczorka, tam jest bardzo przystępnie wszystko opisane .

• #3 26 Paź 2008 08:57
    Usunięty
  • #4 05 Lis 2008 00:50
    Stefan_2000
    Poziom 17  

Dziękuję ślicznie za podpowiedzi :-)

Dopiero dzisiaj miałem chwilkę, żeby powrócić do ARMa i szukając biblioteki zawierającej procka znalazłem to.

Tak więc pójdę na łatwiznę i skorzystam z gotowca :-)

pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo