Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie wzmaka pilotem

pawelcb33 11 Mar 2004 13:20 1442 7
    pawelcb33
    Level 24  
    Witam szanownych forumowiczow mam takie pytanie, czy ktos posiada schemat lub wie jak zrobic aby mozna bylo wl\wyl wzmaka pilotem IR i tez bylo by ciekawie aby mozna bylo regulowac głosnosc,ale o ile to mozliwe aby niebylo zadnych prockow(atmele czy jakies inne,bo na AT to duzo tego jest ,nawet na forum) bo nieposiadam programatorka i z kasa krucho aby kupowac takie uklady.pilot moze byc jaki od czego kolwiek ,nawet moze byc aby zlozyc pilot bo to w sumie pryszcz.

dzieki i pozdr.
    Hrabol
    Level 25  
    w zasadzie to jest proste odbiortnik podczerwieni i detektor zestrojony na ta sama czestotliwosc co dany przycisk pilota ale jesli chodzi o glosnosc to bys musial potencjometr wyposarzyc w silnik bo elektroniczne potencjometry sa drogie dosyc jutro podesle jakis schemat na 30 funkcji
    DEMkO
    Level 20  
    jak rzucisz na forum to spox (to zostawiam tutaj wpis i będe wiedział jak ktoś odpowie na ten temat ) a jak nie to prosił bym na emaila demkolem(malpa)interia.pl z góry dzięki
    adi-niunio
    Level 23  
    -> DEMKo nie musisz wpisywałć postów żeby dostawać odpowiedzi ;)

Zaraz nad funkcjąć SZYBKA ODPOWIEDŹ jest tak funkcja która służy do śledzenia tematu bez potrzeby pisania niepotrzebnych postów (no to tak poza tematem)
    pawelcb33
    Level 24  
    o jakbys mial schemat to by bylo fajnie ,a masz moze schemat tego wl\wl IR jezeli tak to tez moglbys dac na forum.

z gory wielkie dzieki
    jacq
    Level 22  
    Cześć. ja zrobiłem do nowo złożonego wzmaka zdalne sterowanie IR na kostkach HT12E / HT12D. 4 kanały a więc wystarczy do włączania/wyłączania, regulacji głośności i czegoś tam jeszcze:) poszukaj w necie schematów z wykorzystaniem tych układzików, obejrzyj w notach katalogowych kiedy i jakie sygnały pojawiają się na ich wyjściach i spokojnie sobie poradzisz. Kiedyś te kostki można było tanio wyrwać, chodziły po 7,5zł, nie wiem jak jest teraz. do tego potencjometr ALPS z silniczkiem (ja kupiłem wersję czarną za 22zł, podobno są do kupienia na Wolumenie) i śmiga aż miło, w moim przypadku mogę pilota skierować w dowolną stronę pokoju a i tak bez problemu włącza sie odpowiednia funkcja a więc czułość jest extra :) polecam.
    pozdro
    pawelcb33
    Level 24  
    co do kolegi gribek_elk do wielkie dzieki oto mi chodzilo wlasnie ,zadnych prockow, a jacq co do tych HTxx to niewiem czy dostane we wroclawiu bo sie juz pytalem o inne Ht-ki i niemieli,dosyc ciezko dostac uklady tej firmy(a szkoda).
    No ale wielkie dzieki za pomoc wszystkim .