Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt - Fiata punto 2 + emulator zmien. CD = zakłócenia

25 Paź 2008 22:06 5633 6
  • Poziom 11  
    Cześć,

mam radio fabrycznie instalowane w Punto 2 wersja z odtwarzaczem kaset.
    Na Allegro kupiłem emulator zmieniacza CD. nazywa się USB car interface firmy XCAR Link ( wejście USB, karta SD i wejście liniowe).
    Wszystko dział a OK ale słyszę silnik w głośnikach (pisk jak przyspieszam itp ) , także na radiu ( po wypięciu na radiu jest OK)
    Czyli jakoś łapie urządzenie. Jestem co najwyżej początkujący i dla tego zrobiłem błąd na początku - potrzebowałem przedłużyć kabel i użyłem nie ekranowanego. Potem okleiłem ten "przedłużacz" taśmą ekranującą miedzianą ale nie pomogło nic. Przy wyłączonym silniku oczywiście nie ma zakłóceń.

Strasznie to kłopotliwe dobrać się do tego w samochodzie więc najpierw zbieram informacje.

A tak teoretycznie to czy gdybym dl atestu całe urządzenie i cały kabel zawinął szczelnie folią aluminiową to byłby to skuteczny ekran ?
    Podłączenie jest tylko do radia kostka mini ISO

Pomóżcie bo to strasznie denerwuje...
  • Poziom 43  
    A może w aucie masz taką "sieczkę" zakłóceń pod maską i warto się rozejrzeć za przyczyną a nie skutkiem ? Odwdzięczy się to lepszą pracą silnika i mniejszym spalaniem ?

Owijanie folią pomoże mniej więcej tyle co umarłemu kadzidło. Ekranuje się przez szczelną puszkę, najlepiej z blachy a cały efekt to mądre podłączenie mas by masy nie były anteną dla zakłóceń i całkiem możliwe że urządzenie masz w ten sposób uszkodzone lub źle podłączone. O prowadzeniu mas można książkę napisać i nie wyczerpać tematu.

SławeK
  • Poziom 11  
    Raczej nie jest to problem sieczki zakłóceń bo samo radio gra doskonale dopiero wpięcie (fizyczne podłączenie kabla) daje ten efekt.
  • Poziom 33  
    Ekranuje sie albo źródło zakłóceń albo odbiornik zakłóceń.
    Zawinięcie wszystkiego razem w folię jest najgorszym rozwiązaniem.
    Przede wszystkim musisz oddzielić masę sygnałową od ekranu i zrobić próby jak to skutecznie podłączyć.
    Nie podałeś schematu podłączenia więc nikt Ci nie da gotowej recepty.
    A poza tym chińskie playery mają fatalnie rozwiązane podłączenia lub szumią dla odmiany.
    Pzdr. N.
  • Poziom 28  
    ktoredy pusciles przewody jesli lewym progiem to tamtedy idzie przewod zasilajacy pompe paliwa i on moze robic zaklucenia
  • Poziom 11  
    Kabel puściłem po prawej stronie patrząc od kierowcy na radio. Jakoś udało mi się go przepchać na dół i dalej do miejsca na dole konsoli tam gdzie są okrągłe miejsca na napoje ( chyba napoje :-) )

Oto schemat wejścia
    Blaupunkt - Fiata punto 2 + emulator zmien. CD = zakłócenia
    17 - masa sterowania
    18 - masa audio

Możliwe że (ale mało prawdopodobne) że je zamieniłem. Zaryzykować podmianę ?
    Czy mogę bezpiecznie dodatkowo spiąć 17 lub 18 z masą auta ?
  • Poziom 28  
    a co by bylo gdybys sprobowal zmostkowac do masy wejscie sygnalowe rezystorem np. 10 Kom. lubh 20 Kom wydaje mi sie ze ten emulator dziala jak antena radiowa i wylapuje wszystkie zaklucenia z instalacij zaplonowej a potem je wzmacnia i wysyla do radia . rezystor powinien je wyciszyc. nie jestem expertem w tych sprawach ,ale ja bym tak sprobowal