Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik olejowy mectron 6KMR potrzeba instrukcje obsługi-regu

roberto-omen 25 Paź 2008 23:36 5798 8
  • #1 25 Paź 2008 23:36
    roberto-omen
    Poziom 10  

zwracam się z prośbą czy ktoś może posiada instrukcje obsługi-regulacji do palnika olejowego mectron 6KMR

0 8
  • #3 29 Paź 2008 22:35
    roberto-omen
    Poziom 10  

dokładnie to tak jak w instrukcjach czyli odległość elektrod od dyszy,na którym stopniu jest wyregulowana klapa powietrza,jakie ciśnienie na pompie-ile obrotów na śrubie,a pyzatym jak Ci ten palnik chodzi,dużo pali?
    z góry dziękuje za pomoc i informacje

0
  • #4 30 Paź 2008 08:04
    gromleon
    Poziom 33  

Co do instrukcji to kolega poczeka aż znajdę gdzieś mi ją wcięło :-) ale mam na pewno.
    Co do spalania to nie jest to tania sprawa u mnie te palniki pracują w suszarni tytoniu i potrafią zjeść do 1200 zł w jednym cyklu czyli 5 - 6 dni pracy(koszta opalania tej samej suszarni drzewem to 200 -350 zł ) ,ale są niezawodne pracują u mnie już hm... o kurdę 8 lat bez żadnej awarii tylko były regulowane co jakiś czas, ale przez serwis bo nie posiadam analizatora a bez niego to nie ma co regulować bo się tylko paliwo w komin będzie tracić.

0
  • #5 02 Lis 2008 09:11
    roberto-omen
    Poziom 10  

bo chodzi oto ze kopiłem ten palnik i mam zamiar go zamontować w piecu nadmuchowym do warsztatu tylko właśnie sprawdzałem go tak luźnie na otwartym terenie i widzę że dookoła palnika osadza sie mgiełka paliwa,czyli musi być coś nie tak z ustawieniami,już nawet dysze wymieniłem na nową bo tamta pewnie zużyta ale bez zmian.

0
  • #7 02 Lis 2008 17:51
    roberto-omen
    Poziom 10  

dziękuje za instrukcje,przestudiuje ja,pewnie i tak bede musiał postom pic jak mówiłeś i ustawić przy pomocy analizatora

0
  • #8 30 Lis 2008 14:39
    roberto-omen
    Poziom 10  

mam pytanie do Kolegi bo prawdopodobnie mi padł elektrozawór albo cos w tym module może masz schemat tego układu ,na jakie napięcie jest ta cewka elektrozaworu??
    Dzięki za pomoc

0
  • #9 30 Lis 2008 15:36
    gromleon
    Poziom 33  

Hm szczerze nie wiem na jakie napięcie jest cewka musiałbym zmierzyć ale wydaje mi się że sieciowe. Co do modułu to jest on raczej nie rozbieralny po odkręceniu jednego wkręta wyciąga się go do tyłu. samą cewkę da się wymienić , odkręcasz nakrętkę u góry cewki i masz ją już zdemontowana. sprawdź miernikiem jej opór będziesz wiedział czy jest ok.
    A co się dzieje z palnikiem?

0