Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochodzik na akumulator

26 Paź 2008 09:49 2327 7
  • Poziom 13  
    Witam robię bratankowi Pojazd na akumulator taki jak dostępne na allegro. Konstrukcje formy robię z kartonu która będzie pokryta żywicą i włóknem szklanym z tym poradzę sobie bez problemu. Głównie chodzi mi o napęd zastanawiałem się nad napędem od hulajnogi elektrycznej bo te od samochodzików są za słabe. Co sądzicie o moim pomyśle Za odpisanie z góry dzięki
  • Poziom 33  
    Nad jakimi silnikami myślałeś? Tzn. ilu watowymi? No i ile tych silników? Moc tutaj należałoby dobierać pod kątem wagi bratanka i wagi ramy. Jak planujesz to zasilać? Jak chcesz rozwiązać sterowanie silnikami? Jakiś mikroprocesor czy bardziej analogowo?
  • Poziom 13  
    Całe bebechy chcę wziąśc z hulajnogi elektrycznej jakie jak na allegro za około 150 zł na 2 aku. 6V i chcę jeszcze dorobic zdalne sterowanie z zabawki za 30 zł i dodac przekaniki(.) Co sądzicie o tym rozwiązaniu?
  • Poziom 11  
    Sterowanie silników będzie od hulajnogi?
  • Poziom 33  
    Hmm... kiepski pomysł z tym zdalnym sterowaniem- te tańsze są często na 27MHz i kiepskiej jakości- wyobraź sobie, że złapie zakłócenia i skręci Ci przypadkowo samochodzik z dzieckiem pod jadący samochód...
    Jeżeli rzeczywiście chcesz pomyśleć o RC to wybrałbym coś bardziej profesjonalnego (np jakaś lepsza aparatura RC albo 2,4GHz- ale na tym działa tez bluetooth, mikrofale, kamery itd, więc zakłócenia też mogą się pojawiać).
  • Poziom 13  
    lord_blaha dzięki z poinformowanie o tym zdalnym sterowaniu, najwyżej zrobię sterowanie przewodowe. Całe bebechy będą z hulajnogi także dużo boboty z mechaniką nie będzie. Całośc chcę zrobic z żuwicy i włukna szklanego także będzie lekkie i wytrzymałe. Głównie chodzi mi o zastosowanie napędu z hulajnogi chciałbym, aby bratanek jak najdłużej jezdził. Chodzi o podrastanie czyli wagę narazie ma 3 latka także niebędzie zle. Mam pytanie czy napęd od hulajnogi podoła napędzeniu takiej zabawki?
  • Poziom 33  
    Żywica żywicą, ale pomyśl nad jakąś mocną ramą (stal? aluminium?) Poza tym popraw błędy :)
  • Poziom 13  
    Rama będzie żywica to tylko do pokrycia. Rama będzie z aluminiowych kątowników. Co do błędów to mam problemy z klawiaturą a poza tym to nie dyktando na j. polskim

Nie dyktando, ale poprawna pisownia obowiązuje wszystkich.
    Jeżeli masz problemy z ortografią to przed wysłaniem wiadomości użyj przycisku
    pisownia. Popraw błędy.
    /Faces/