Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikat "Brak połączenia z dyskiem twardym"

26 Paź 2008 10:17 2450 21
  • Poziom 14  
    Witam,
    chciałbym zrobić format komputera siostry i na nowo wgrać Windowsa. Ale przy instalacji Wyskakuje błąd ze niema połączenia z dyskiem twardym. Wyszedłem z instalacji wchodzę na dyski i tam można wszystko właczać jest dostęp do wszystkich plików. Co zrobić żeby na nowo zainstalować tego Windowsa?
    konfig.
    Plyta Abit...
    Semprona 2800+
    512mb ram ddr
    9550 radeon.
    Zasilacz Megabajt ( ;( )
    Dysk WD SATA
    Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    robertos08 napisał:
    Wyskakuje błąd ze niema połączenia z dyskiem twardym

Komunikaty o błędach przytacza się w oryginalnym brzmieniu a nie ich swobodną interpretację.
    robertos08 napisał:
    Co zrobić żeby na nowo zainstalować tego Windowsa?

Zdobyć wiedzę o tym na czym się tego Windowsa chce zainstalować i jaka jest wersja tego Windowsa, który się chce zainstalować.
  • Poziom 14  
    Windows Xp Home Edition (Orginalny )
    Wyskakuje bład:
    (Brak polaczenia z dyskiem twardym, instalacja zostanie zamknieta i pyta czy mam jakis dysk dignozujacy..

Dodano po 7 [minuty]:

Aha dołaczona do sprzetu została dyskietka..Abit Sata driver.
    Otworzylem ja na moim kompie jest tam plik :
    Viasrraid.
    Zaraz na pocztku instalcji system pyta czy zainstalować inne sterowniki raid scsi...

Dodano po 14 [minuty]:

W takim wypadku co mam robić?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    robertos08 napisał:
    Plyta Abit...

No to producenta płyty już znamy. Nie mogę jakoś znaleźć modelu którego nazwą są trzy kropki.
    robertos08 napisał:
    Semprona 2800+

O, najwyraźniej mamy procesory rodzaju męskiego i żeńskiego.
    robertos08 napisał:
    Zasilacz Megabajt

Mało że producent jest najniższej półki, to jeszcze mamy do czynienia z tajnym modelem.
    robertos08 napisał:
    Dysk WD SATA

Jasna sprawa, WD robi tylko jeden model dysku SATA.
    robertos08 napisał:
    W takim wypadku co mam robić?

Poszukać na Forum informacji o instalowaniu systemu XP na komputerach wyposażonych w dysk SATA
  • Poziom 14  
    To nie jest mój komputer! Po co ci znać pojemność twardziela?
    Dzięki za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witam! Jeśli pamięć mnie nie myli,to w momencie instalacji umieść w stacji dyskietek(jeśli jest) tą dyskietkę z driverem do sata.Najlepiej by był w głównym katalogu dyskietki.Gdy pyta się o instalację driverów wciśnij F6.Wtedy powinien prawidłowo zobaczyć dysk i rozpocząć instalację.:D
  • Poziom 14  
    Witam,
    zrobilem tak jak mi napisałeś. Włożyłem dyskietke system kazał wybrać:
    Intel Xp Sata drivers
    Silicon Sata Drivers
    Via ATA drivers.
    Tak sie sklada że chiepst jest VIA a dysk pod SATA ;(
    Co w takim wypadku robić?
    Aha płyta to Abit KV7 ;)
    Pozdrawiam

Dodano po 23 [minuty]:

http://www.abit.com.tw/page/pl/download/downl...&pTITLE_ON_SCREEN=KV7&pSOCKET_TYPE=Socket%20A
    znalazłem te stery beda ok??
  • Poziom 23  
    Wynika z tego linku,że to jest Silicon Image Controler.W razie kłopotów zobacz w książeczce od płyty głównej.Driver Intela jest dość zgodny i też powinien dać radę.Powodzenia
    P.S. Poprawka! Kontroler zintegrowany jest z mostkiem VIA PDF od płyty w załączniku
  • Poziom 14  
    Witam,
    udało sie zrobiłem format, system został zainstalowany. Wgrałem stery do grafiki.. wsystko ładnie chodzi. Kilka programow (nero Adobe reader). Teraz gdy chce wgrać stery od Abita NIC nie chce chodzić. tzn. Instaluje stery a gdy komputer uruchomi sie ponownie to sterowniki nie chodza. Może mi ktos podac link do sterownikow. ??
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Czy chodzi o sterowniki samej płyty głównej (chipset)?
  • Poziom 14  
    No na tej plytce sa stery do Usb Audio itd.
    O te chodzi
  • Poziom 23  
    Sorry,na jakiś czas dostęp do elektrody mi wcięło.
    Kiedyś przy instalacji nowego systemu na kompie z płytą o takim chipsecie należało to zainstalować w odpowiedniej kolejności.Najpierw szedł chipset i reszta komponentów z płyty(bodajże driver 4in1 jeżeli jest).Pewnie będzie parę resetów w czasie instalacji.W sekcji Panel sterowania,System,Menedżer urządzeń dużo pomarańczowych ptaszków jest?.Ta kolejność była konieczna,gdyż windows instaluje swoje standardowe drivery i trzeba je było ręcznie (właściwości-aktualizuj sterownik)podmieniać.Dopiero później była instalacja grafiki i reszty oprogramowania.Tyle pamiętam.:D
  • Poziom 14  
    :/. aaa jeszcze zapomniałem dodać. Jak chce odinstalować stery to mi kompa resteuje i Critical Error wywala.
    Na płycie jest opcja 4 in 1. Instalowałem ja a po instalacji nic mi na dysku sie nie pojawiło oprocz jednego pustego folderu 4in1Via. Jezeli sciagne ze strony producenta stery i normalnie je zainstaluje bedzie ok??
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Te sterowniki na stronie producenta (link, który podałeś) wydają się być O.K.
    Jeżeli możesz to zacznij instalację Windows jeszcze raz uwzględniając kolejność instalowania sterowników. Oczywiście najpierw załaduj przez F6 te od kontrolera. Mam nadzieję, że to rozwiąże problem.
  • Poziom 14  
    Jeszcze raz ?? Spruboje jeszcze raz wgrać te ze strony producenta. Jak nie pojdzie to znowu format.
  • Poziom 23  
    Dlatego spytałem jak wygląda sytuacja w menedżerze urządzeń
  • Poziom 23  
    Jeżeli Twoja instalka Wina nie jest zintegrowana z tym service packiem,to jest on jak najbardziej konieczny.Jednak jego instalacja jako pierwszego może nie rozwiązać problemu braku driverów do obsługi chipsetu.Zacznij więc raczej od nich i jak już nie będziesz miał żadnych żółtych wykrzykników w (Panel sterowania-system-menedżer urządzeń) to wtedy przed innym oprogramowaniem go zainstaluj.
  • Poziom 14  
    Aha zapomnialem dodać że przy instalacji USB 2.0 driver wyskoczył bład ze potrzebny jest service pack 2
  • Poziom 23  
    Service Pack 2 sam załatwia obsługę USB oraz pamięci pendrive.Ten driver akurat nie jest niezbędny do prawidłowej obsługi płyty głównej,więc spokojnie możesz zainstalować go po instalacji SP2
  • Poziom 14  
    Witam,
    wgram sterowniki z strony ktora wczesniej podalem.
    1. Via Chiepset Driver
    2 Via Audio Driver
    wgrywać coś jeszcze??
  • Poziom 23  
    Witam!
    Przydałby się jeszcze Ethernet i ew.sata.Będzie O.K. Pozdrawiam