Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMPO AlphaScan 521 umarl??

jasju 11 Mar 2004 16:17 1112 5
  • #1 11 Mar 2004 16:17
    jasju
    Poziom 9  

Mam monitor jak w temacie i problem nastepujacy:
    Sluchalem kilka godzin muzyki na winampie i nie siedzialem przy kompie. Przychodze za 2 h i patrze?? Zgaszony. Myslalem ze to stan spoczynku, jednak on spoczal na dobre. Wlacza sie jakos normalnie chyba, syczy i lampka sie swieci, natomiast na kineskopie nie ma nic, POMOCY!!

0 5
  • #2 11 Mar 2004 18:08
    radiosimon
    Poziom 28  

Wysokie wchodzi? Jak nie to zobacz jak sie ma hot.

0
  • #3 12 Mar 2004 01:12
    jasju
    Poziom 9  

A moglbym prosic jasniej, bo jestem jakby na to nie patrzec zielony ;) Bede wdzieczny

0
  • #4 12 Mar 2004 08:35
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

Postawię pytanie inaczej - czy znasz się na elektronice i sposobie dokonywania pomiarów (testowaniu) elementów? Bo jeśli nie lub bardzo słabo to poszukaj w oklicach gdzie mieszkasz jakiegoś elektronika, gdyż przez niewiedzę możesz bardziej go uszkodzić. W tym monitorze jest parę rzeczy do sprawdzenia - HOT, sterowanie HOT, zasialanie B+, PK.
    A jeśli potrzebujesz wyjaśnień skrótów i rozpoznać czy dany elelment jest sprawny to poszukaj w archiwum grupy - ostatnio było bardzo dużo podobnych przypadków. Będzie to na pewno dodatkowa wiedza, która pozwoli Ci bardziej zrozumieć problemy związane z naprwą monitorów.

0
  • #5 13 Mar 2004 13:51
    jasju
    Poziom 9  

Wychodzi na to ze jestem w ogole nie w temacie, wiec powiedzcie mi jaka wg was moze byc przyblizona cena naprawy, bo nie chce zeby mnie oszukal koles ktoremu dam ten monitor do zrobienia

0
  • #6 13 Mar 2004 16:27
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

Cena naprawy zależy od tego co padło. Może to być koszt niewielki powiedzmy 40pln jak i dobrze powyżej 100pln. To tak jak wróżenie z fusów - bez monitora na warszacie nikt nie udzieli Ci dokładnej odpowiedzi.

0