Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Model RC dla klasy Top-Stock

26 Paź 2008 16:18 2807 11
  • Poziom 10  
    Witam! Jakiś czas temu zacząłem interesować się samochodami RC on-road. Interesuje mnie ściganie się w klasie top-stock, gdyż (jeśli się nie mylę) jest to najpopularniejsza klasa. Jestem początkujący i mam parę pytań.

1. jaki model z podwoziem TT-01 najbardziej polecacie? (elektryk, skala 1:10) wolałbym zestaw do złożenia, jednak RDR też by mi odpowiadało
    2. jaką aparaturę dobrać?
    3. czy na każdych zawodach muszę mieć kilka kompletów kwarców czy wystarczy jeden?
    4. czym różni się podwozie TT-01 od TL-01?
    5. czy opłaca się kupować używane samochody, używane aparatury?
    6. jaki jest całkowity koszt takiego zestawu?
    7. jeśli ktoś ma coś na sprzedaż poproszę PW
    8. czy aby na pewno klasa E-10 TOP STOCK jest najpopularniejsza? są inne?
    9. jak często odbywają się takie zawody?
    10. ile wynoszą wpisowe do zawodów?
    11. jakie są koszta utrzymania takiego samochodu?
    12. jaka jest awaryjność takiego modelu?

Jak widać, najbardziej martwią mnie sprawy finansowe.
    Za każdą odpowiedź i życzliwość dziękuję :)
  • Poziom 10  
    Znam forum rcauto.pl. Pytam również tu, jestem przekonany, że kilka osób miało już z takimi modelami do czynienia. Nie liczę na odpowiedzi na wszystkie pytania! Odpowiedź nawet na jedno pytanie lub jakaś wskazówka mnie zadowoli :)
  • Poziom 2  
    Może tak, ile chcesz wydać na to wszystko?
  • Poziom 11  
    a co to jest "apa"?
    komputerowa ≠ 2,4 GHz (GHz a nie ghz)
  • Poziom 2  
    apa to skrót od aparatura, czyli nadajnik i odbiornik

Dodano po 18 [minuty]:

na model Tamiya TT-01 RTR wydasz ok 500-700zł. Do tego ładowarka samochodowa 100zł, min. 2 pakiety 80zł (zależnie od pojemności), jeszcze jeden komplet kwarcy 20zł i możesz jechać na pierwsze w życiu zawody:) Oczywiście możesz kupić używany model, ale warto pamiętać że niektóre części mogą być trochę zużyte i nie wszystko może działać poprawnie. Sam mam taki model i muzę powiedzieć że jest bardzo prosty zarówno w konstrukcji jak i eksploatacji.
    Jeżeli chodzi o tl-01 to pewnie zdążyłeś już zauważyć model pod nazwą HBX- jest to kopia tego modelu tyle, że zrobiona z gorszej jakości materiałów. Generalnie niczym się nie różni pasują do niej części z oryginalnej tamiy poza tym ma lepsze amory od modelu tt-01 oraz jest lżejszy i tańszy aparatura po jakimś czasie zaczyna wariować - wiem bo sam mam taką. Jeżeli miałbym ci coś polecić to tl-01.
  • Poziom 11  
    wiem o co chodziło z apką tylko ten termin jest dla mnie nie do przyjęcia, to tak jak by na oscyloskop powiedzieć osc albo na kalkulator kalk. Jakiś czas temu niektórzy mówili apka a teraz widzę że nawet tyle to za dużo.

co do kwarców to wydasz trochę więcej niż 20zł. Komplet z pojedynczą przemianą w paśmie 35 kosztuje około 50-60zł.
  • Poziom 2  
    piotrek038 napisał:
    w paśmie 35 kosztuje około 50-60zł.

No chyba że
  • Poziom 10  
    Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem..:|

Kupiłem już model.
    Schumacher ATX RTR
    Aparatura na 27MHz :) (wydaje mi się, że CB na tych częstotliwościach działa)
    Ładowarka MULTIPLEX Multicharger LN-5051
    Całość zamknęła się w 700zł :) (dostałem kilka upustów).

Uaktywnili mi w końcu konto na rcauto.pl więc tu już nie będę zaśmiecał :D

Poluję teraz na zasilacz komputerowy 350W. Jakby ktoś miał takowy niepotrzebny w piwnicy to chętnie przyjmę :)

Co do startów: w tym roku będę się tylko uczył jeździć, tor modelarski mam praktycznie pod domem.

Pozdrawiam :)
  • Poziom 10  
    A orientujesz się gdzie odbywają się takie zawody modeli tego typu?