Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za radio? Jaka firma? Jaki model?

26 Paź 2008 18:46 1152 2
  • Poziom 28  
    Witam!

Nabyłem dzisiaj za symboliczną sumę dość ciekawy odbiornik.
    Na tabliczce znamionowej z tyłu napisano "ENSHEIM-SAAR", "Model: SAAR".
    Z przodu centralnie na skali widnieje napis "Riveco" i dosyć duży z boku "KURZ-WELLE".
    Nie ma tylnej ścianki, skala szara w centralnej jej części dwa okienka - jedno chyba wskazuje Zakres, drugie nie wiem. Pośrodku skali okrągłe magiczne oko.
    Posiada czery regulatory obrotowe - dwa na ściance lewej i dwa na prawej. Siedzą dwie lampy w metalowych cokołach z napisami "Miniwatt", reszta (prostownik i pentoda mocy) przypomina serię xCL11 ale oznaczenia zatarte i nie są to napewno 11tki.
    Wcz na lampie ECH42. Głośnik z elektromagnesem - ale tak chyba było w większości do lat 50tych.
    Całość wyglądała mi z początku na lata 30/40-te ale na chassis jest pieczątka 1950r.

Bliższe szczegóły jak typy zastosowanych lamp i co mi się jeszcze rzuci w oczy, podam jutro i wrzucę zdjęcie bo zostawiłem grajka u kolegi i nie mam dzisiaj go w zasięgu wzroku - narazie podałem szczegóły uchwycone ze zgrubnych oględzin.

Czy ktoś kojarzy może taki wynalazek? Nic związanego z tymi napisami nie znalazłem:(

---
    Czy to nie przypadkiem jakiś ORION? ECH42+2xEAF42(Te miniwaty 6CT7) + EL41 (możliwe) +AZ41(też możliwe)...
  • Poziom 28  
    Heh, nie wiem czemu nie mogłem znaleźć tej strony. Ale Riveco mam zapisane przez "V" a widzę, że powinno być "W". Firma się zgadza - logo też ale tego konkretnie modelu nie ma na fotkach. Szkoda, że po niemiecku :(
    Dziękuję, w zasadzie dużo mi rozjaśniłeś.

Dobra, jest i foto:

http://www.saarfranzosen.de/saarfranzosen/Riw...0Saar/slides/Riweco%20660%20Saar%20Bild1.html

czyli model W660 - teraz schemat :) - ale to już nie ten dział, wiem :)
    Pozdro All.