Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ sterowania oświetleniem

11 Mar 2004 17:19 2763 7
 • Poziom 12  
  Buduje układ ktory będzie sterował oświetleniem biurowym .Całością bedzie zarządzał mikroprocoesor a mianowiceie będzie zapalał odpowiednią ilość lamp w zależnosci od stanu jasności wnętrrza(2 3 4 lampy itd). Nie wiem jaki układ zastosować do badania jasnośći wnętrza .Może ktoś cos zaproponować .Najlepiej gdyby był to scalak z wbudowanym A/C tak żeby można było to podać odrazu na mikroprocesor .
 • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
 • Poziom 20  
  a mikroprocesor, którego chcesz użyć nie ma a/d ? wystarczy podpiąć pod niego dzielnik z fotorezystorem... albo ew. jakiś układ z tranzystorem..
 • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
 • Poziom 12  
  jeszcze nie zdecydowalem jaki mikroprocesor.Wolalbym jednak osobny scsalak pełniacy funkce detektora . Ale w ostaetecznosci moglbyds podac jakis schemacik takiego ukladu na fotorezystorze
 • Poziom 18  
  Po co wyważać otwarte drzwi. Proponuje poszperać w internecie na temat "inteligentny dom" i np magistrali EIB a znajdziesz wiele gotowych rozwiązań tematu.
 • Poziom 21  
  Ewentualnie (jeśli biura w których chcesz zainstalować automatyke nie mieszczą sie w 20 pietrowym wiezowcu) proponuje zainteresować sie systemem TEBIS TS. Jest to dokładnie to samo co EIB, tylko przeznaczone do budowania znacznie mniejszych systemów (do 64 lub 128 adresów). Najistotniejszą cechą systemu TEBIS TS jest znacznie niższa cena urządzeń i oprogramowania od analogicznych urządzeń "rasowego" EIB. System pracuje z dedykowanym sterownikiem i nie wymaga angażowania komputera do kontroli.
 • Poziom 12  
  Caly ambaras polega na tym ze ten projekt to musze zrobic w ramach zaliczenia z przedmiotu:) Wiec musze sie trzymac tego co napisalem na poczaku
 • Poziom 28  
  A co za problem :?: Fotorezystor (zmienia rezystancję w funkcji oświetlenia) podajesz na A/D i juz masz pomiar. Pomyślec tylko o ewentualnym wykalibrowaniu i gotowe. Cała filozofia :!:

  Co również zauważyli przedmówcy, schemat :?: to przecież herezja :!: