Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radiotelefon samoch. 27/50/144/430 MHz

jakintos 26 Oct 2008 21:50 4032 20
    jakintos
    Level 13  
    Witam.

Poszukuje radiotelefonu przewożnego do samochodu który by pracował na czterech wymienionych wyżej pasmach. Czy istnieje taka radiostacja w cenie poniżej 4000zł.
    Chodzi mi oczywiście o odbiór i nadawanie.

Pozdrowienia
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Co najmniej kilka. Na rigpix poszukaj.
    M.
    sp5wcx
    Level 33  
    FT-8900 Yaesu na przykład. Niestety, tylko FM. No i nie 27 MHz a 28 MHz.
    sq6fmy
    Level 22  
    Najtańsze rozwiązanie ale nie do końca samochowe to rozblokowane Yaesu FT817. Moc 1.5W w AM i 5W w FM (i innych modulacjach). Albo FT897 z dużo większą mocą - używane kupisz w okolicach 2.0 tyś zł
    pietach
    Level 22  
    FT 857D
    Możesz sobie słuchać nawet 88-108 np RadioZet i inne...
    jakintos
    Level 13  
    Witam.
    27 MHz miałem na myśli CB. Ktos na tym forum powiedziałby że mam sobie kupić osobno CB radio.
    Może i tak ale jakby znależć w jednym "pudełku" wszystko , to by było świetnie. Afiszowanie sie w samochodzie sprzętem kusi złodziei.
    Pod wzgledem TX i RX na częstotliwości CB który wypada lepiej FT897 czy FT857D?

Pozdrowienia
    pietach
    Level 22  
    Ale na paśmie CB nie możesz nadawać z radia krótkofalarskiego - brak homologacji.
    PS.
    FT 857D oraz do tego antena Atas 120 i śmigasz na wszystkich pasmach od 14MHZ w zwyż (na 7MHz skuteczność mizerna). Długość anteny sterowana przez radio. Jedno radio i jedna antena - czyli nie musisz sie afiszować sprzętem żeby nie kusić złodzieja jakby zobaczył ze 3 anteny na samochodzie.
    jakintos
    Level 13  
    Tak wiem że nie wolno nadawać z takiego radia na CB.
    Co prawda nie znam powodu czy chodzi o moc czy jakieś zakłócenia w eterze?
    Moc wyjsciowa jest regulowana w takich radiostacjach po za tym południowa Europa ma swoje inne prawa.
    Ja osobiście bym tego używał 4-5W na CB i dlatego chciałem wiedzieć jak sie sprawują dwa wyżej wymienione radiotelefony.
    Na forum zauważyłem że na tej częstotliwości nie działają tak jak prawdziwe CB.
    A może przy zastosowaniu dwóch anten, jednej Tribandowej i drugiej orginalnej mobilki na CB radio było by lepiej?

Pozdrowienia
    green33

Level 31  
    IC-7000 ... w wersji USD zmieści się do 4 tyś ( choć nie wiadomo co będzie z $ za klika dni ).

Marcin
    jakintos
    Level 13  
    Witam.
    Szkoda że IC 7000 jest troche drogi. A powiedz green33 pod względem łączności z pasmem CB jak on wygląda?

Pozdrawiam
    green33

Level 31  
    Bardzo dobrze wypada, co prawda zrobiłem tylko na nim testy na 27 Mhz bo na to pasmo mam Alan 18 :)

I w SSB i w AM bardzo dobrze pracuje. Co prawda w AM musisz pracować na najszerszej pośredniej bo inaczej połowy ludzi nie słychać ( odstrojeni od kanału ). Ja polecam.

Marcin
    Redss307
    Level 20  
    W FT-857D modulacja AM na 27MHz jest kiepska. Nie znaczy to jednak, że nie da się rozmawiać.
    Pozostałe emisje w porządku.
    green33

Level 31  
    No właśnie, niestety to zauważyłem w Jezusach że wszystkie nowsze jakoś nie lubią AM-u... rozumiem, że to raczej "umarła" emisja na KF, i w zasadzie jest produktem "ubocznym" ale jak widać w IC-7000 mogli się przyłożyć i nadaje całkiem miło.

Marcin
    jakintos
    Level 13  
    A czym sie różni IC-ek amerykański od europejskiego?
    Domyślam sie że Tonem Przemiennika 1750Hz.
    Dokładnie nie szukałem ale myśle że w sklepach internetowych europejskich za nowy można by go kupić za 1100-1200 euro
    green33

Level 31  
    Min. zakresem pracy na 2 m - 144 - 148 Mhz, brakiem tonu, itp.

Po rozblokowaniu nie ma różnic, Ton 1750 można uaktywnić.

No i brakiem CE i zasadniczo niższą ceną, wersja USA nie ma filtra na kablu zasilającym, ale zwykle do niego dają Separation Kit - umożliwia oddzielny montaż bloku N/O i panelu sterującego - świetna sprawa w samochodzie, radio w bagażniku, a panel w kabinie.

Marcin
    jakintos
    Level 13  
    Ma to też taką zalete że można podłączyć bardzo krótki kabel antenowy.
    Wielkie dzięki.

Pozdrawiam
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    jakintos wrote:
    Ma to też taką zalete że można podłączyć bardzo krótki kabel antenowy.

To akurat bez znaczenia czy 1m czy 5m . I tak , jeżeli zainstalujesz antenę skracaną od 14MHz wzwyż , to długość kabla koncentrycznego jest elementem tej anteny (nie można go zmieniać).

jakintos czytam i zastanawia mnie jeden wątek tych wypowiedzi.

Czy Ty jesteś krótkofalowcem i potrzebujesz jakby "rozszerzyć" o CB. ?
    Czy Ty jesteś pasjonatem CB i chcesz rozszerzać o 50/144/430 ?

Jedno pytanie i drugie pytanie , to zupełnie inaczej brzmiące odpowiedzi.

Pozdrawiam.
    jakintos
    Level 13  
    Nie, jestem początkującym pasjonatem wszystkiego co bezprzewodowe.

Pozdrawiam
    jakintos
    Level 13  
    Witam.
    Mam pytanie co do ICka. W internecie jakoś nie moge znależć dokładnych parametrów tech.
    Czy IC 7000 ma wbudowaną skrzynkę antenową?

Pozdrowienia
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie ma.
    green33

Level 31  
    jakintos wrote:
    Witam.
    Mam pytanie co do ICka. W internecie jakoś nie moge znależć dokładnych parametrów tech.
    Czy IC 7000 ma wbudowaną skrzynkę antenową?

Pozdrowienia

Tak jak Ci Michał odpowiedział "nie ma" - trochę małe gabarytowo, żeby jeszcze skrzynię wrzucić, ale fajnie działa ze skrzynią LDG AT-7000 - dedykowaną przez LDG właśnie do tego ICka. Uważam, że pracuje lepiej od skrzyni Icoma i w dodatku jest tańsza.
    http://www.hb9cru.ch/Tuner/LDG-Tuner.htm
    " target="_blank" rel="noopener nofollow ugc" data-caption="" title="http://
    http://www.hb9cru.ch/Tuner/LDG-Tuner.htm
    " class="postlink ">Link
    Pozdrawiam Marcin