Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym zabezpieczyć miedź przed utlenianiem?

26 Paź 2008 23:32 10087 11
  • Poziom 21  
    Dysponuję biquadem atenką do sieci wifi - gotową płytką drukowaną z ekranem w postaci płytki z miedzi, która nie jest niczym zabezpieczona pomalowana. Miedź utlenia się, wobec czego mam ekran czymś pomalować? Biquad będzie zamknięty w plastikowym opakowaniu po żywności wystawiony na słońce i deszcz Co proponujecie za najtańszy środek do malowania jeśli to konieczne?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przeniosłem z: Elementy Elektroniczne
  • Poziom 19  
    W tani sposób można to zabezpieczyć bezbarwnym lakierem w sprayu. Ja mam jakiś do aut za 8zł i bardo dobrze działa.
  • Poziom 14  
    rozpuść kalafonie w denaturacie i pomaluj tym płytkę (podobno działa)
    osobiście stosuje farbę do szkła
  • Poziom 19  
    Kalafonie też sprawdzałem i działa, ale jeśli jest to wystawione na wysoką temperaturę to może się rozpuszczć, kleić, i zalewać wszystko.
  • Poziom 21  
    Wziąłem od siostry lakier do paznokci, czy ma taką trwałość jak zwykły bezbarwny lakier czy wogóle nie ma sensu to zastosować?

Warunki: płytka z warstwą miedzi ułamka milimetra o powierzchni 10x10cm włożona do plastikowanego pojemnika wystawiona na słońce (temperatura latem ok. 50 stopni przy murze) i oczywiście mróz. Nie będzie zmieniać miejsca.
  • Poziom 33  
    8850 napisał:
    Wziąłem od siostry lakier do paznokci, czy ma taką trwałość jak zwykły bezbarwny lakier czy wogóle nie ma sensu to zastosować?

Lakier do paznokci ma bardzo małą trwałość , dosyć szybko popęka i zacznie odchodzić od płytki . Jeżeli Ci zależy na trwałym zabezpieczeniu to możesz posmarować płytkę cienką warstwą silikonu . :D
    Pozdrawiam .
  • Poziom 19  
    Lakier do paznokci jakiejś lepszej firmy nie powinien pękać pod wpływem temperatury ale słońce może narobić trochę szkody. Ostatecznie jakbyś już nic lepszego nie miał to może być ten lakier.
  • Poziom 12  
    Ja bym sie pokusił o samochodowy lakier bezbarwny dwuskładnikowy. Wytrzymuje wysokie jak i niskie temperatury. Koszt 50 zł za litr wiec powinno wystarczyć Ci na lata. No i jak byś się uparł to nakładaj pistoletem bądź aerografem, do tego malutka sprężarka nawet garażowa i masz komplet. Stosunek mieszania 1:2.
    Pozdrawiam

Piotr
  • Poziom 21  
    Kupiłem spray za 10 PLN - bezbarwny lakier 400 ml, wymalowałem 2 warstwami po wyschnięciu każda, mam nadzieję, że wytrzyma długo :).
  • Poziom 13  
    Najlepszym rozwiązaniem jest chyba En-Solder lakier do zabezpieczania płytek. Można kupić to na allegro. Pozd
  • Poziom 33  
    Bardzo dobrze też zdają egzamin lakiery chemo - utwardzalne .
    Pozdrawiam .