Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z TV Westa TC 401 Elemis

11 Mar 2004 18:38 2295 14
  • Poziom 12  
    Mam problem z telewizorem Westa TC 401 Elemis. Mianowicie telewizor działa bez zarzutu, ale nie odbiera na telewizji kablowej drugiego programu tzn nie mogę w ogóle go znaleźć na zakresie tak jakby brakowało zakresu. Drugi program jest pierwszy w kolejności na kablówce a po nim wszystkie już wyszukuje. Czy to wina głowicy i czy mogę coś zrobić bez jej wymiany jeśli to ona, aby odbierać dwójkę? :)
  • Poziom 24  
    Może wystarczy dostroić manualnie do programu, bo głowica jakby była uszkodzona tobyś niemiał programów UHF lub VHF, albo całkowita padaczka.
  • Poziom 21  
    problem może polegać na rozprogramowaniu OZS i trzeba wprowadzić opcje od nowa. :?:
  • Poziom 12  
    Raczej ręczne dostrajanie nic nie daje, a co to jest to OZS i co trzeba zrobić aby wprowadzić opcje od nowa? :oops:
  • Poziom 15  
    8) Opcje serwisowe w tym przypadku nic nie pomogą. Mimo wszystko powinieneś wymienić głowicę w.cz. Pozdrawiam Zdzisław.
  • Poziom 21  
    OZS-to podzespół ,który odbiera sterowanie z pilota.
    Miałem ostatnio podobne objawy ale przy Syriuszu tzn. nie dawał się programować jeden podzakres bo go nie było- przez rozprogramowanie.
    Po wprowadzeniu opcji od nowa wszystko zadziałało jak należy.
    Wymiana głowicy to koszty, i niema pewności że pomoże.
    Może ktoś na forum udostępni Ci właściwe opcje wtedy miałbyś przynajmniej możliwość spawdzenia tego wariantu bezkosztowo. Ja niestety nie mam do Elemisa. Życzę sukcesu. Pozdrawiam... :)
  • Poziom 15  
    sprawdz warikap powinno byc 33v
  • Poziom 12  
    Ja najpierw bym podmienił pamięć i zaprogramował na nowo ustawienia.
    Spróbuj - koszt niewielki.
  • Poziom 17  
    Podmienić pamięć to bez sensu, wystarczy szukać stacji, jak nie znajduje to problem z głowicą (do naprawienia), jej zasilaniem albo napięciem warikapowym.
  • Poziom 19  
    Dowiedz się u operatora kablówki na jakim kanale masz dwójkę,ale najprędzej ,,gotuj'' się na zmianę głowicy(bebechów :wink: )
  • Spec od TV
    Uzupełnię nieco odp. kolegi "EOEOG": rzecz w tym, że program, którego nie odbierasz "Andrrew", jest nadawany prawdopodobnie w paśmie kablowym lub hyperband - tego masz się właśnie dowiedzieć u operatora. Jeśli tak jest, to musisz wymienić głowicę na pełnozakresową, a jeśli tak nie jest, to patrz: posty poprzedników.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    westa ma zwykla glowice wymien na hyperbandowa i po klopocie mam taki sam od 15 lat mialem ten problem i juz go nie mam
  • Poziom 17  
    Drugi program jest na pewno w najtańszym pakiecie i powinien być nadawany w 6-12 (VHF-H), a jeśli wyżej, to na pewno na UHF (21-68), a nie w CC, bo wiele telewizorów nie ma tego pasma. TV na pewno jest uszkodzony.
  • Poziom 12  
    A wie ktoś, ile kosztuje głowica do tego TV i gdzie ją mogę zdobyć najtaniej?