Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z Pavilion 2175ea

27 Paź 2008 12:29 643 2
  • Poziom 2  
    Witam
    Posiadam laptopa firmy HP Pavilion 2175ea. Po roku użytkowania i utracie gwarancji laptop odmówił posłuszeństwa (1 sygnał długi i dwa krótke).
    Wysłałem laptopa do serwisu gdzie laptop był zakupiony.
    W serwisie w laptopie przelutowano układ BGA (koszt ponad 400 zł) i położono nowe styki , laptop został przetestowany i wysłany kurierem do mnie.
    Po 4 dniach poprawnego użytkowania błąd wystąpił ponownie dalej mam przy starcie sygnały z biosu (1 długi i dwa krótkie).
    I nie mam już pojęcia gdzie może być przyczyna tej awarii , czytałem również ze błąd może być z matrycą (uszkodzona taśma lub wypięta z płyty)
  • Poziom 20  
    Serwis obowiązuje rekojmia , nie ma sensu kombinować tylko wysłać sprzet jeszcze raz z wyraźnym zaznaczeniem, że usterka nie została usunięta - obowiązkiem serwisu jest wydanie sprzetu sprawnego po szczegółowej kontroli, skoro jej nie wyłapali - trudno , każdy może popelniać błędy ale zgodnie KC powinni je na własny koszt usunąć.
  • Poziom 2  
    Ale jeśli przelutowanie nie przyniosło żadnych efektów i nie ma dalszej możliwości naprawy tylko wymiana całej płyty głównej to kto ponosi koszt naprawy i wymiany płyty głównej ?