Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RL33EASW (biała) - lód w zamrażalniku

27 Paź 2008 12:42 9716 6
  • Poziom 10  
    Cześć.
    Mam problem ze swoją lodówką tak jak w temacie.
    Mianowicie:
    Zauważyłem że w zamrażalniku pojawił się lód pod ostatnią szufladą.
    Jak go usunę to znów się gromadzi tam.
    Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi, że ONI tj. serwis musi coś tam przeczyścić i będzie ok.
    Serwis za taką usługę chce około 70 PLN.
    Tylko że przed przyjazdem pana fachowca muszę wyłączyć lodóweczkę na przynajmniej jeden dzień, żeby się odmroziła.
    Czy ktoś się z takim czymś spotkał?
    Czy można to jakoś samemu naprawić? - Może pomoże tylko odmrożenie lodówki (podobno lód tam coś blokuje).
    Potrzebuje szybkiej pomocy, bo jutro przyjdzie pan fachowiec z serwisu.
    Dzięki za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Ja w mojej lodówce też tak mam, ale to wina uszczelek.
    Odmróź tą lodówkę i może to pomoże. :D
  • Poziom 14  
    Zrób jak radzi kolega rozmróź i sprawdź po włączeniu czy przez najbliższe dni problem się powtórzy jeżeli tak dzwoń do serwisu ale to nie koniecznie może być sprawa przeczyszczenia
    a jedna uwaga te chłodziarki są wyjatkowo wrażliwe na złą temperature otoczenia czyli nie może stać w niewentylowanym ciasnym pomieszczeniu lub w pobliżu źródeł ciepła ;)

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    kuik2608 napisał:
    Cześć.
    Mam problem ze swoją lodówką tak jak w temacie.
    Mianowicie:
    ...............................................................b
    Czy można to jakoś samemu naprawić? - Może pomoże tylko odmrożenie lodówki (podobno lód tam coś blokuje).
    Potrzebuje szybkiej pomocy, bo jutro przyjdzie pan fachowiec z serwisu.
    Dzięki za pomoc.

a jak pan z serwisu sprawdzi lodówke jak ja rozmrozisz ???
    według mnie nic nie ruszaj >>przynajmniej zobaczy co jej jest a przy odrobinie szczescia bedzie ja umiał naprawic
  • Poziom 10  
    Gość z serwisu z którym rozmawiałem kazał mi rozmrozić lodówkę. Powiedział że jak będzie nie rozmrożona (nie wyłączę jej z sieci) to nie będzie można czegoś tam przeczyścić.
    I tak przyjadą i zgarną kasę zapewne za nic - ale może dowiem się jaka to była przyczyna i jak komuś coś takiego będzie się działo to ten post pomoże.
    Napisze po wizycie serwisanta co i jak w tym temacie.
    :|
  • Poziom 10  
    już jestem po serwisie.
    Lodówka podobno będzie działać poprawnie.
    Przyszło dwóch panów - jeden pracował, drugi stał -ale to mniejsza z tym.

Serwisant odkręcił pokrywkę wewnątrz zamrażalnika. Popatrzył i powiedział że jeszcze trochę lodu jest (wczoraj odmrażałem lodówkę tak jak kazał serwis) ale mu to nie przeszkadza.
    Szmatką wyczyścił.
    Z tyłu odkręcił plastikowy pojemniczek w którym była woda. Podobno do tego pojemnika powinna odchodzić woda i potem wyparowuje.
    Zakręcił wszystko z powrotem - nic nie wymieniając.
    Za usługę pobrano 70zł.
    W czasie pobytu serwisanta zadałem pytanie co by było jakby ta sytuacja się powtórzyła. ODPOWIEDZ: Proszę odmrozić lodówkę i nie właczać jej przez cały dzień - to powinno pomóc ale nie na 100%.
    Wniosek:
    Zapewne samo odmrożenie by pomogło ale że jestem laikiem w tych sprawach i wolałem zadzwonić po serwisanta zapłaciłem 70zł za to że odmroziłem sobie lodówkę.
    Temat zamykam.
    Mam nadzieje że komuś posłuży ten temat i nie będzie musiał wzywać serwisu.
    POZDRAWIAM I DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI.
    :idea:
  • Poziom 10  
    W mojej RL44 lód pojawił się w dwóch górnych szufladach. Woda była zasysana przez wentylator który rozbryzgiwał ją przez dwa górne otwory wentylacyjne. Wynikało to z zamarznięcia odpływu. Dopiero powolne rozmrożenie zamrażalnika usunęło problem. Dodam, że szybkie rozmrożenie przy użyciu urządzeń wytwarzających ciepło, rozwiązało problem lodu jedynie na krótki okres i zakończyło się spaleniem bezpiecznika termicznego.