Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dlaczego wchodze w telewizje i telefony bezprzewodowe?

27 Paź 2008 17:13 1351 9
 • Poziom 24  
  Witam serdecznie .Jak przeciwdziałać aby nie wchodzić komuś w telewizje jak i w telefon stacjonarny bez przewodowy.Na bazie alan 560 antena na maszcie
  10m powyżej anten telewizyjnych i cały czas skargi sąsiadów.Czy spotkał się
  ktoś z takim problemem i jak go zwalczyć.Pozdrawiam.  Daniel
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Witam.

  Przede wszyskim to wina AM-u.
  Przy słabo odfiltrowanych i słabo tłumionych napięciach w.cz. na układach m.cz. tych odbiorników (ze względu na Brak takich "pułapek") następuje detekcja obwiedni sygnału AM. Jest to nagminna "wada" tych urządzeń. Braki pułapek w.cz. są spowodowane tylko i wyłącznie przez cięcie kosztów u producentów. :!:

  Natężenie pola w.cz. robi swoje. :cry:

  Prościej jest wyeliminować zakłócenia w samych odbiornikach , przez zablokowanie w.cz. na złączach , gdzie nastepuje detekcja sygnału (wzmacniacze m.cz. , wejscia w.cz. z blokadą poniżej 30MHz lub pułapki w.cz. powyżej 100MHz.).

  Wiąże się to z wizytą u tych lokatorów. :cry:

  Pozdrawiam.
 • Poziom 24  
  Witam!A możesz bardziej opisać jak wykonać takie pułapki, oczywiście w grę nie wchodzi wizytacja u sąsiadów bo musiałbym całą kamienice odizolować od sygnałów w.cz, więc wchodzi tylko ingerencja w radio.Pozdrawiam  Daniel
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Witam.
  To ja zadam inne pytanie.
  Jakie to anteny TV mają sąsiedzi?
  W 95% przypadków jest to wina anten odbiorczych.
  Jeżeli są to anteny siatkowe to się nie dziwię.
  Wzmacniają one wszystko.
 • Poziom 24  
  Witam!Jest to sieć telewizji kablowej,po drugie sygnał wchodzi również w telefon stacjonarny bezprzewodowy a jak wiadomo te raczej nie mają anten siatkowych więc nie jest winna od strony anten,zmiana radia również nie dała żadnego rezultatu wymiana anteny również został jeszcze kabel do sprawdzenia.Nie wiadomo czego się czepić jak z tym zagadnieniem walczyć.Pozdrawiam  Daniel
 • Moderator
  Cześć.

  Często tego rodzaju zakłócenia powodują niezbyt dobrze "spasowane" instalacje antenowe.
  Jeżeli masz możliwość, to przyłącz skrzynkę antenową i zobacz, co się dzieje.
  Polecam też pierścionki ferrytowe zakładane na kabel antenowy. Oczywiście, nie 5 czy 10, ale znacznie więcej. Głównie przy samej antenie.
  Efekt widoczny "gołym okiem" :).
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Końcówka mocy w Onanie560 (sic) to syfilis jakich mało. Brak poprawnego filtrowania, wysoki poziom pola w.cz. wokół anteny.
  Podłącz normalne, nie grzebane, czterowatowe radio. Zamelduj o efektach.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Witam.

  Twój nick 161MDS01 świadczy o tym , iz tylko działasz na pasmach CB.

  Proponuje zachować specjalną taktyke dla Twoich załócenio-biorców.

  Doprowadź swój sprzęt (moc i filtr dolno-przepustowy) do poziomu co naj mniej 40dB tłumienia sygnałów pasożytniczych i może efekt ustąpi.

  W funkci "teorii" , jeżeli posiadasz moc promieniowaną (moc nadajnika + zysk energetyczny anteny podany w dBd) na CB (przykładowo) 30Watów , to efekt pasożytniczych wielokrotności ( f2, f3 i f4) są na poziomie (oby ?) -40dB.
  Inaczej , jeżeli "wpychasz moc" nadajnika do anteny z NORMALNEGO nadajnika CB (4W) (przy założeniach typowych dla producenta) to na wyjściu tego nadajnika masz 100 razy mniejszy sygnał pasożytniczy.

  Jezeli np. 30 Watów na CB to 40dB (100 razy niższy) poziom sygnału użytecznego np. na 108MHz pojawia sie sygnał - 30W/100=300mW - jako PASAŻYT tej energii.

  Mimo wszystko , wydaje mi się , że chodzi tu o Natężenie Pola w.cz. . Które powoduje tu zmiany w polaryzacji nachylenia liniowości stopni wejściowych sygnałów m.cz. .

  Pozdrawiam.
  PS. Czy posiadasz filtr typu Π jako wspomaganie dla n razy f . ???
 • Poziom 31  
  W publikacji SP5QU "Instalowanie Radiostacji Amatorskich " Jest opisany filtr P/z o tłumieniu powyżej 40 MHz ponad 120dB . Machnij sobie takie cacko i będzie po temacie . Jak pomimo tego ktoś Ciebie odbierze nie tam gdzie trzeba to Jego wina . Pozdrawiam ! :))
 • Poziom 33  
  Bo tak wykonany jest ten sprzęt brak elementów LC w obwodach zasilania,są zwory które trzeba usunąć i poprawić zgodnie ze sztuką brak ekranów .Ale kto ci pozwoli grzebać w nowym sprzęcie ???.Problem głowic ZTG i diód na wejściu -zabezpieczenie dla ładunków statycznych.Problem opisywany wcześniej w moich postach itd. W telefonach idzie się na max. oszczędności i z tego problemy.
  Zajmuję się serwisem i lubię sobie poćwiczyć jak moje radio wpływa na te wynalazki i ręce opadają.
  Opisywałem filtr do anteny który umieszcza się w wtyku antenowym 3 cewki 3-4zw/0.3dne do masy na wkładzie od długopisu i trzy kondensatory 15 pf w szereg między cewkami. Miedzy anteną (dipol) a płytką wzmacniacza nie może być śladu korozji,zabezpieczamy to miejsce plasteliną (polską -będą co niektórzy zdziwieni-żadnymi smarami silikonami itd))
  Nie mam problemów z sąsiadami OTV przeszły warsztat i anteny mam na stałej konserwacji hihi ale takie są koszty naszych zabawek.
  Powodzenia 73!!